Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
PwC
Data aktualizacji: 2022-12-06
Warszawa, mazowieckie
Konsulting, Analiza
angielski
Data aktualizacji: 2022-12-06 Aplikuj
PwC to sieć ponad 250 000 tysięcy pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii. Dołącz do PwC i zmieniaj z nami zasady gry.

Job Description & Summary

W zespole Market Risk działu Financial Services Consulting zajmujemy się (jak sama nazwa wskazuje) doradztwem dla sektora finansowego (głównie banków)w Polsce oraz za granicą. Wyróżniamy się tym, że budujemy zaawansowane rozwiązania dla naszych Klientów wykorzystując nowoczesne technologie, zajmujemy się też analityką ryzyka i data science.

Aktualnie do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko 

Starszy/a Konsultant/ka w zespole Ryzyka Rynkowego

 

Czym się zajmujemy? Na co dzień pracujemy z modelami (które jedzą nam z ręki :-)), wycenami oraz wspieramy klientów w zarządzaniu ryzykiem (jeśli chciałbyś pomóc nowo powstającemu bankowi odpowiedzieć na pytanie “jak żyć z ryzykiem kursowym” to dobrze trafiłaś(eś)). Ponieważ nasze zadania obracają się często wokół “dużych danych”, w pracy korzystamy z gotowych narzędzi lub takich, które sami budujemy w SAS, R lub Python.  

W pierwszym kroku procesu rekrutacyjnego, będziesz miał/a okazję porozmawiać z naszą Rekruterką Małgosią, na kolejnym etapie na pewno będzie okazja do poznania Dominika, Tomka i Kamila. Zajrzyj na ich profile na LN:

https://www.linkedin.com/in/tbanys/

https://www.linkedin.com/in/kamilcerazy/

https://www.linkedin.com/in/dominik-cuber-frm-83b02156/

 

Twoja przyszła rola:

1. Przede wszystkim potrzebujesz zebrać dane

2. Następnie sprawdzić ich jakość - przecież model nie przyjmie N/A

3. Po uporaniu się z punktem 1 i 2 można przystąpić do analizy. Zaczniesz od prostych miar, które znasz z matematyki lub statystyki. Tu liczymy również na Twoje krytyczne myślenie, przecież wiemy, że ujemny kurs akcji nie ma większego sensu.

4. Wnioski wyciągnięte z punktu 3 pomogą podjąć decyzję, który model wybrać - jeśli znasz tylko jeden model to też nie koniec świata, wystarczy porozmawiać z koleżankami i kolegami z zespołu, którzy Ci pomogą i wskażą alternatywę. Zdajemy sobie sprawę, że od tego jest zespół.

5. Wybór modelu z punktu 4 to dopiero początek. Teraz trzeba rozpocząć testy. W tym przypadku również wykorzystamy statystykę, ale z tym zapewne spotkałaś (eś) się na studiach lub w pracy.

6. Praca z danymi i modelami z punktów 1-5 to przyjemność, teraz przyszedł czas na prezentację wyników. Tutaj trzeba napisać kilka zdań, które wyjaśnią innym (którzy do tej pory nie byli zaangażowani w Twoją pracę), co właściwie udało Ci się przygotować. 

7. Jeśli masz już gotowy raport z punktu 6, to teraz wypadałoby zaprezentować naszemu odbiorcy efekty Twojej pracy. Jesteśmy zdania, że bezpośrednia rozmowa ma swoją wartość i pomaga rozwiać wątpliwości.

8. Jeśli dotarłaś (eś) do tego punktu, to wiesz już jak wygląda nasza praca projektowa z klientami. Jeśli zaś chodzi o tematy, którymi się zajmujemy w ramach punktów 1-7 to są to przede wszystkimi wyceny instrumentów finansowych, budowa i walidacja modeli ryzyka rynkowego, a także zarządzanie ryzykiem. 

 

Dołączając do nas zyskujesz:

 • Szybki rozwój dzięki pracy na projektach (50% projektów stanowią projekty międzynarodowe)

 • Pracujesz w międzynarodowym zespole - w naszej drużynie są już osoby z kilkunastu krajów,

 • Pracujesz hybrydowo i elastycznie - spotykamy się od czasu do czasu w biurze (wirtualna piwo kawa smakuje jakby gorzej), jednak na co dzień pracujesz tak jak Ci wygodnie - z domu, z biura, z plaży na Hawajach (jakość połączenia jest całkiem dobra - “tru story” :)

 • Pakiet wdrożeniowy - szkolenia wprowadzające i merytoryczne, wsparcie opiekuna (Buddy Program), platforma szkoleniowa dla każdego pracownika

 • Program BeWell@PwC -  czyli stały dostęp do różnych fajnych aktywności, cyklicznie organizowane eventy, konsultacje specjalistyczne, sesje mindfulness

 • Kompleksowa opieka medyczna (w tym “swoboda leczenia” czyli refundacja wizyt w dowolnych placówkach oraz rozszerzona opieka stomatologiczna),

 • Platforma kafeteryjna, w ramach której można korzystać z szerokiej oferty e-voucherów - na przykład do Empiku lub na Allegro (korzystasz z MultiSport lub Twoje konto miesięcznie doładujemy dodatkowymi środkami)
 • Ubezpieczenie podróży zagranicznych (które działa także gdy jesteś na wakacjach)

 

Aplikuj do nas jeśli:  

 • Masz poczucie, że odnajdziesz się w tej roli - zgodnie z opisem przedstawionym w punktach 1-7

 • Do zadań opisanych w punktach 1-3 jesteś w stanie wykorzystać nie tylko Excel, ale przykładowo SQL, R lub Python

 • Masz min. 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze: zarządzania ryzykiem rynkowym, wycen instrumentów finansowych albo analizy danych,  ?

 • Wiesz, że VaR to nie VAR i nie dotyczy piłki nożnej, potrafisz wyceniać przynajmniej podstawowe instrumenty finansowe (co zrobić z opcją barierową na banany dowiesz się u nas), wiesz co to FRTB i IRRBB

 • Biegle posługujesz się językiem angielskim, dzięki czemu poradzisz sobie z punktami 6 i 7 w zakresie napisania i przedstawienia wniosków 

 • Masz wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i komunikacyjne

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., lub inna spółka z sieci PwC, do której kierowana jest aplikacja - lista spółek: https://www.pwc.pl/pl/o-nas/lista-spolek-pwc.html z siedzibą w Warszawie (00-633) przy ul. Polnej 11 (dalej jako: PwC lub administrator). Administrator będzie przetwarzał dane osobowe w celu przeprowadzenia rekrutacji na oferowane stanowisko. Po wyrażeniu odrębnej zgody, dane osobowe będą przetwarzane również w celu udziału w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez PwC oraz wysyłania powiadomień o ofertach pracy w PwC i o wydarzeniach związanych z pracą, które organizowane są przez PwC lub z udziałem PwC (np. targi pracy). Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce Prywatności.