EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2022-12-15
Łódź, łódzkie
Podatki, Konsulting, Księgowość
angielski, polski
Ekspert księgowo - podatkowy w zespole One Compliance Center (Dział Doradztwa Podatkowego)

Łódź

Twój zakres obowiązków

  • Przeprowadzanie procesu wdrożenia nowego klienta:

  • Koordynacja prac związanych z ustawieniem nowego procesu podatkowo-księgowego (przejęcie przez EY, ustawienie procesu – źródła danych - nasz ERP/ ERP klienta),

  • Weryfikacja ustalonego zakresu vs rzeczywiste potrzeby klienta,

  • Zidentyfikowanie tematów wrażliwych i zaadresowanie ich w bieżących pracach (bieżąca weryfikacja podatkowo-księgowa),

  • Nadzór nad przygotowaniem procedury dla zespołu.

  • Nadzorowanie zespołu młodszych księgowych w trakcie bieżących prac (wsparcie merytoryczne, delegowanie zadań).

  • Organizacja prac związanych z projektami prowadzonymi dla klienta, w tym przegląd wprowadzonych danych księgowych, analiza aspektów podatkowych poszczególnych transakcji; finalizacja sprawozdawczości rachunkowej i podatkowej, m.in. sprawozdania finansowe, deklaracje CIT i VAT, raporty zarządcze, sprawozdawczość do NBP i GUS, itp.

  • Bieżąca komunikacja z klientami w celu efektywnej realizacji usług prowadzenia księgowości oraz rozliczeń podatkowych.

  • Bieżąca komunikacja z organami podatkowymi.

Nasze wymagania

  • Doświadczenie zawodowe w zakresie sprawozdawczości podatkowej (sporządzenie deklaracji CIT i VAT w oparciu o polskie regulacje prawa podatkowego),

  • Doświadczenie w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego,

  • Teoretyczna i praktyczna znajomość zagadnień podatkowych,

  • Doświadczenie w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie ze standardami Ustawy o rachunkowości,

  • Wyższe wykształcenie (preferowane w zakresie finansów, ekonomii, itp.),

  • Bardzo dobra znajomość obsługi MS Office (w szczególności MS Excel),

  • Bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego.

To oferujemy

  • Pracę w dynamicznym, multidyscyplinarnym zespole zajmującym się kompleksową obsługą klientów w zakresie sprawozdawczości księgowej i podatkowej.

  • Możliwość korzystania z najnowszych technologii w codziennej pracy,

  • Szkolenia, kursy i programy rozwojowe, które przygotują Cię na przyszłość technologicznie i biznesowo.

  • Możliwość poszerzania horyzontów poprzez zdobywanie różnorodnych doświadczeń na urozmaiconych projektach i współpracę z osobami posiadającymi szerokie doświadczenie.

  • Zrównoważony rozwój kariery – work-life balance

  • Atrakcyjne wynagrodzenie wraz systemem premiowym i pakietem korzyści pozapłacowych.

  • Efekt Twoich działań widoczny i ważny w zespołach, w których pracujesz, klientach, biznesach i społecznościach. Razem budujemy lepiej działający świat.

Co jeśli Twoja ciekawość może pomóc stworzyć świat, o którym wszyscy marzymy?

W EY masz szansę zdobyć wyjątkowe doświadczenie. Pomożemy Ci w tym dając dostęp do najnowocześniejszej technologii i otaczając ludźmi, którzy mają za sobą niejeden prestiżowy projekt. Dodaj do tego globalną skalę projektów i kulturę pracy, w której możesz być sobą, a otrzymasz wzór na pełne wykorzystanie potencjału, który w Tobie drzemie. Dzięki programom szkoleniowym EY zyskasz umiejętności niezbędne nie tylko teraz, ale także w przyszłości. Podobnie z relacjami – przyjaciele, mentorzy i liderzy których tu poznasz, będą Ci towarzyszyć wszędzie, gdzie zaprowadzi Cię Twoja własna ścieżka kariery.

Wyjątkowe doświadczenie EY, to teraz może być także Twój projekt.

Możliwości, jakie na Ciebie czekają:

Uczestnictwo w procesach księgowo - podatkowych w firmach o międzynarodowym zasięgu i zdywersyfikowanym profilu działalności, ale także w firmach lokalnych lub dopiero planujących międzynarodową ekspansję. Gwarantujemy współpracę z działami podatkowymi i finansowymi różnorodnych firm krajowych i międzynarodowych w różnych sektorach (automotive, usługi finansowe, nieruchomości, energia, technologie, media i telekomunikacja, etc.) oraz z globalną siecią spółek stowarzyszonych EY, pośrednictwo na linii przedsiębiorstwo - urzędy skarbowe w zakresie kontroli podatkowych, skarbowych i czynności sprawdzających, współpracę z audytorami podczas badania sprawozdań finansowych i audytów wewnętrznych, synergiczne łączenie kompetencji analitycznych z umiejętnością interpretacji skomplikowanych zagadnień księgowych oraz podatkowych.

Kogo szukamy:

  • Poszukujemy osób, które chcą rozwijać się w obszarze sprawozdawczości księgowej i podatkowej, a także dobrze odnajdują się w zespołach realizujących różnorodne projekty dla klientów z wielu branż.

Benefity

dofinansowanie
zajęć sportowych
nauki języków
dofinansowanie szkoleń i kursów
możliwość pracy zdalnej
elastyczny czas pracy
owoce
spotkania integracyjne
firmowa drużyna sportowa
służbowy telefon do użytku prywatnego
firmowa
biblioteka
gry wideo
w pracy
kawa / herbata/napoje
strefa relaksu
wyprawka
dla dziecka
paczki świąteczne
program rekomendacji pracowników
możliwość uzyskania uprawnień
inicjatywy dobroczynne
pikniki rodzinne

Benefity

  • dofinansowanie
  • zajęć sportowych
  • nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • firmowa drużyna sportowa
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • firmowa
  • biblioteka
  • gry wideo
  • w pracy
  • kawa / herbata/napoje
  • strefa relaksu
  • wyprawka
  • dla dziecka
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • możliwość uzyskania uprawnień
  • inicjatywy dobroczynne
  • pikniki rodzinne

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 300 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 5000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki” - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku. W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2021 aż o 60% i zrealizowaliśmy cel ujemnej emisji dwutlenku węgla w skali całej organizacji.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.