KPMG
Data aktualizacji: 2023-02-01
Warszawa, mazowieckie
Konsulting, Księgowość, Analiza
angielski

Podobne oferty pracy

Capgemini Polska
Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kraków, Opole
Konsultant/Starszy Konsultant - Doradztwo dla Instytucji Finansowych
Rodzaj umowy

umowa o pracę

Lokalizacja
Warszawa
Model pracy

Hybrydowy

Sprawdź nasze wymagania:

  • 1- 3 lata doświadczenia w audycie, firmie doradczej, doradztwie transakcyjnym lub księgowym, bądź w instytucjach finansowych w działach sprawozdawczości bądź controllingu
  • dobra znajomość pakietu MS Office
  • umiejętność analizy i syntezy danych (podstawowa znajomość SQL lub umiejętność budowania modeli finansowych będzie dodatkowym atutem)
  • dobra znajomość​ języka angielskiego
  • umiejętność komunikacji i pracy w zespole
  • zaangażowanie w wykonywane zadania
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w badaniu sprawozdań finansowych instytucji finansowych lub rozpoczęta ścieżka w kierunku zdobywania uprawnień biegłego rewidenta, ACCA lub podobnych, którą Kandydat chce kontynuować

Chętnie nawiążemy z Tobą współpracę, jeżeli

  • chcesz zdobyć doświadczenie we współpracy z dużymi i małymi instytucjami finansowymi, w tym wiodącymi bankami w Polsce
  • chcesz brać aktywny udział w projektach doradczych (księgowych, biznesowych i transakcyjnych), w tym np. we wdrożeniach standardów rachunkowości, rozliczeniach nabycia, due diligence, połączeniach i podziałach instytucji, wsparciu w raportowaniu regulacyjnym, przeprowadzaniu testów na utratę wartości, przygotowaniu szkoleń merytorycznych, tworzeniu polityk rachunkowości
  • chcesz praktycznie wykorzystać język angielski

Odkryj zadania, które czekają na Ciebie:

  • udział w projektach financial due diligence jak również rozwoju usług związanych z rozliczeniem transakcji nabycia
  • doradztwo oraz przygotowywanie analiz księgowych dotyczących m.in. ujęcia nietypowych transakcji / instrumentów finansowych
  • tworzenie lub modyfikację polityk rachunkowości dla klientów jak również ujawnień do sprawozdań finansowych
  • wsparcie w optymalizacji działania poszczególnych obszarów funkcji finansów
  • udział w tworzeniu koncepcji oraz wymagań funkcjonalnych dotyczących narzędzi stosowanych w obszarze sprawozdawczości
  • dbałość o terminowość i najwyższą jakość prowadzonych dla klientów projektów
  • utrzymywanie pozytywnych relacji biznesowych z klientami

Zobacz, co mamy dla Ciebie:

  • pracę hybrydową – Ty wybierasz z jakiego miejsca!
  • finansowanie kwalifikacji zawodowych – wesprzemy Cię w zdobywaniu kwalifikacji m.in. biegłego rewidenta, ACCA, CIMA, CFA, CIA
  • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
  • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
  • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
  • drużyny sportowe – rozwijaj swoje pasje i aktywnie spędzaj czas
  • dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne
  • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach

Nasz proces rekrutacyjny

1. Aplikacja online
2. Rozmowa rekrutacyjna
3. Spotkanie z przedstawicielami biznesu
4. Witamy na pokładzie!

Poznaj lepiej zespół

Zespół FS Accounting Advisory Services realizuje projekty w zakresie doradztwa dla instytucji z sektora finansowego w szeroko rozumianym obszarze transakcyjnym i finansowo-księgowym. Zapewnia klientom wsparcie m.in. w zakresie:

fuzji i przejęć :

  • financial due diligence (zarówno na zlecenie kupującego, jak i sprzedającego)
  • rozliczaniu transakcji nabycia innych instytucji oraz weryfikacji poprawności ich podziału, alokacji ceny nabycia

polityk rachunkowości i metodyk wyceny aktywów:

  • projektowanie polityk rachunkowości jak również ujawnień w sprawozdaniach finansowych
  • przygotowywanie opinii księgowych jak również doradztwo w zakresie ujęcia księgowego i regulacyjnego transakcji (np. sekurytyzacji)
  • wsparcie przy wdrożeniu nowych standardów rachunkowości oraz ich zmianie (w tym, przy przejściu na inne standardy rachunkowości)
  • tworzenie metodyk i modeli utraty wartości dla należności kredytowych

projektowania kluczowych procesów w instytucjach finansowych

  • procesy raportowania finansowego w tym przygotowania sprawozdania finansowego jak również raportowania regulacyjnego
  • doradztwo dla CFO w zakresie optymalizacji sposobu działania funkcji finansów
  • projektowanie procesów w obszarze udzielania finansowania, monitoringu ekspozycji kredytowych oraz procesów back office
© 2023 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski