KPMG
Data aktualizacji: 2023-06-23
Warszawa, mazowieckie
Konsulting, Analiza, Administracja
angielski

Radca Prawny/Adwokat – Praktyka Prawa Bankowego i Instytucji Finansowych – KPMG Law
Rodzaj umowy

umowa B2B

Lokalizacja
Warszawa
Model pracy

hybrydowy

Sprawdź nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe prawnicze
  • tytuł adwokata lub radcy prawnego
  • min. 5-letnie praktyczne doświadczenie w obszarze stosowania regulacji z zakresu rynków finansowych, a także wytycznych i stanowisk regulatorów (KNF, BFG, NBP, UOKiK, EBA, ESMA)
  • bardzo dobra znajomość prawa cywilnego i prawa rynku finansowego (m.in. prawa usług płatniczych, prawa bankowego oraz prawa rynków kapitałowych) - np. PSD II, AML IV-VI, EMD II, MiFID II, MiFIR, UCITS, AIFMD, CRD/CRR, BRRD, EMIR, SFTR, FATCA
  • dodatkowym atutem będzie znajomość prawa ubezpieczeniowego, a także regulacji z zakresu ESG, m.in. NFRD (CSRD), Taksonomii UE oraz SFDR, jak również regulacji składających się na pakiet dot. finansów cyfrowych, tj. MiCA oraz DORA
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz bardzo dobrą organizację pracy
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (C1), z uwzględnieniem terminologii prawniczej
  • dobra znajomość programów pakietu MS Office

Odkryj zadania, które czekają na Ciebie:

  • dostosowywanie prowadzonej działalności do wymagań prawnych i regulacyjnych, w tym:
    • przygotowywanie i opiniowanie wewnętrznych regulacji instytucji finansowych, jak również umów z innymi podmiotami (w tym outsourcingowych), pod kątem ich zgodności z wymogami prawnymi i regulacyjnymi
    • dostosowywanie działalności instytucji finansowych do rozporządzeń i dyrektyw UE
    • opracowywanie dokumentacji nowych produktów i usług finansowych
    • wsparcie w zarządzaniu ryzykiem występującym w działalności instytucji sektora finansowego
    • sporządzanie opinii i analiz z zakresu prawa rynku finansowego
  • reprezentowanie podmiotów rynku finansowego przed organami nadzoru i regulacyjnymi, w tym:
    • reprezentowanie klientów przy rozpoczynaniu prowadzenia działalności regulowanej oraz dokonywaniu reorganizacji prowadzonej działalności, w tym w procesach uzyskiwania wymaganych zezwoleń, składania notyfikacji itd.
    • wsparcie instytucji finansowych w trakcie procesów kontrolnych organów nadzorczych
    • reprezentowanie instytucji rynku finansowego w postępowaniach administracyjnych dotyczących stosowania sankcji administracyjnych przez organy nadzoru i regulacyjne
    • występowanie do właściwych organów z wnioskami o interpretacje prawa rynku finansowego
  • doradztwo przy transakcjach z zakresu rynku finansowego, w tym:
    • przeprowadzanie zmian własnościowych w podmiotach rynku finansowego, w tym przygotowywanie stosownej dokumentacji transakcyjnej
    • uzyskiwanie niezbędnych zezwoleń w związku z transakcjami M&A w sektorze finansowym
  • wdrażanie zasad ładu korporacyjnego w instytucjach rynku finansowego, w tym ESG,
  • pozostałe doradztwo regulacyjne dotyczące m.in. sankcji międzynarodowych, AML oraz FinTech

Zobacz, co mamy dla Ciebie:

  • pracę hybrydową – Ty wybierasz z jakiego miejsca
  • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • udział w realizacji projektów kluczowych dla polskiego rynku finansowego
  • możliwość współpracy z innymi podmiotami z grupy KPMG (doradztwo biznesowe, podatkowe, audyt)
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • udział w wydarzeniach branżowych – wesprzemy finansowo doskonalenie Twoich umiejętności
  • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
  • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach

Nasz proces rekrutacyjny

1. Aplikacja online
2. Rozmowa rekrutacyjna
3. Spotkanie z przedstawicielami biznesu
4. Witamy na pokładzie!

Poznaj lepiej zespół

Kancelaria KPMG Law to zespół kilkudziesięciu doświadczonych prawników. Prowadzimy obsługę transakcji zawieranych we wszystkich sektorach gospodarki przez polskich i zagranicznych inwestorów. Nasza interdyscyplinarna wiedza, oparta na zrozumieniu biznesowego tła projektów, połączona z pragmatycznym podejściem do rozwiązywania problemów, pozwala nam kompleksowo wspierać naszych klientów.

© 2023 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Forma zatrudnienia
B2B
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski