Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2023-06-14
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Analiza
angielski

Specjalista ds. Analizy Danych (Zespół Optymalizacji Ryzyka Kredytowego)

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Zespół Optymalizacji Ryzyka na podstawie przeprowadzonych analiz odpowiada za proponowanie rozwiązań z obszaru algorytmów wykorzystywanych przy decyzjach kredytowych oraz kryteriów wyboru odpowiednich ścieżek procesowych, stawiając sobie za nadrzędny cel wyszukiwanie usprawnień w obszarze ryzyka kredytowego dla klientów detalicznych. Pracując z nami będziesz odpowiadać za:

  • Monitorowanie poprawności i skuteczności obecnie działających procesów oraz ocenę ryzyka w ramach klienta detalicznego (w tym proces hipoteczny)

  • Pisanie zaawansowanych zapytań raportowych SQL stanowiących podstawę do wykonywanych analiz

  • Budowanie prostych modeli dotyczących ryzyka kredytowego (Python)

  • Tworzenie raportów na podstawie opisu potrzeb biznesowych (m.in. Power BI)

  • Tworzenie dokumentacji na potrzeby monitoringów, raportów dla audytu oraz dla podmiotów zewnętrznych

  • Współpracę z innymi komórkami organizacyjnymi uczestniczącymi w procesie kredytowym

Nasze wymagania

  • Ukończyłeś studia wyższe (preferujemy absolwentów kierunków: matematyka, statystyka, metody ilościowe w ekonomii, ekonometria, itp.)

  • Dobrze posługujesz się MS SQL i nie boisz się pogłębiać swoich umiejętności

  • Z łatwością pracujesz w Excel-u

  • Potrafisz czytać dane liczbowe i wyciągać z nich wnioski

  • Jesteś osobą terminową i rzetelną

  • Łatwo współpracujesz i komunikujesz się w zespole

Mile widziane

  • Znajomość Python

  • Znajomość MS Power BI

  • Dobra znajomość języka angielskiego

To oferujemy

  • Zatrudnienie w Departamencie Ryzyka w Warszawie lub Wrocławiu

  • Umowę o pracę

  • Pracę w systemie hybrydowym

  • Pracę w instytucji, która stosuje zaawansowane metody analizy ryzyka

  • Przestrzeń na kreatywne podejście do analiz kryteriów ryzyka i możliwość wykazania się inicjatywą

  • Udział w ciekawych projektach i ciekawą ścieżkę rozwoju zawodowego

  • Pracę w zespole zaangażowanych profesjonalistów, którzy chętnie dzielą się wiedzą

  • Samodzielność działania oraz możliwość rozwoju w ramach struktur Grupy Finansowej Banku Millennium

  • Dostęp do platformy szkoleniowej, na której samodzielnie będziesz wybierać niezbędne dla Ciebie szkolenia

  • Szeroką gamę benefitów pozapłacowych, w tym prywatną opiekę medyczną oraz dostęp do popularnej platformy kafeteryjnej MyBenefit (w tym karta Multisport)

  • Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie na preferencyjnych warunkach

  • Pracowniczą kawiarnię - ze zniżkami dla Pracowników - Centrala w Warszawie

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne
  • dostęp do platformy kafeteryjnej

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

W centralach Banku Millenium tworzymy i rozwijamy każdy z obszarów naszej działalności – od marketingu, przez ocenę ryzyka i decyzje kredytowe, zarządzanie procesami i projektami, po administrację i HR. To tu opracowujemy i doskonalimy innowacyjne, zdigitalizowane rozwiązania dla wszystkich linii biznesowych i produktowych. Zostań naszym pracownikiem i zacznij razem z nami kreować nowoczesną przyszłość!
W centralach Banku Millenium