Deutsche Bank Polska
Data aktualizacji: 2024-04-18
Warszawa, mazowieckie
Audyt, Bankowość, Kontroling, Analiza
angielski
Praca stacjonarna
Data aktualizacji: 2024-04-18 Aplikuj
Na rynku polskim Grupa Deutsche Bank prowadzi działalność od ponad 30 lat. W październiku 1995 roku, po otrzymaniu licencji bankowej, Deutsche Bank rozpoczął funkcjonowanie jako Deutsche Bank Polska S.A.
Jedynym akcjonariuszem Deutsche Bank Polska S.A. jest Deutsche Bank AG, jeden z wiodących banków o międzynarodowej renomie, posiadający ponad 150-letnie doświadczenia w dziedzinie usług finansowych. To również największy bank rozliczeniowy strefy euro i jeden z kluczowych globalnych graczy w obszarze obsługi handlu zagranicznego, rozliczeń, a także międzynarodowy lider w zakresie wymiany walut i bankowości inwestycyjnej.
Deutsche Bank Polska S.A. oferuje szeroką ofertę produktów dla wybranych Klientów Korporacyjnych i Instytucji Finansowych. Przynależność do globalnej grupy finansowej, obsługującej zdywersyfikowaną bazę Klientów na wielu rynkach wraz ze stabilną bazą kapitałową i strategią zrównoważonego rozwoju, stanowi fundament działania na rynku polskim. Nasze innowacyjne rozwiązania odpowiadają na potrzeby Klientów w zakresie zarządzania płynnością, ryzykiem walutowym, czy zarządzaniem łańcuchem dostaw. Należymy także do wiodących banków oferujących produkty banku depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.
Deutsche Bank Polska S.A. obsługuje również Posiadaczy walutowych kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie, zaciągniętych przed 2018 rokiem.

Program praktyk w Deutsche Bank Polska S.A.

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków:

  • Realizacja skrojonego na miarę Programu praktyk w dedykowanych jednostkach Banku m.in :
  • Departament Audytu Wewnętrznego, Departament Windykacji Należności, Departament Klientów Strategicznych, Departament Współpracy z Klientami Korporacyjnym, Departament Sprzedaży Produktów Skarbowych, Departament Zarządzania Ryzykiem Kredytowym Klienta, Biuro ds. Risk Controlling, Departament Operacji Bankowych.
  • Miesięczny proces wdrożenia ukierunkowany na poznanie struktury i specyfiki funkcjonowania Deutsche Bank Polska, kluczowych procesów naszego łańcucha wartości, a także wewnętrznych procedur.
  • Kontynuacja praktyk w wymiarze od 6 do 12 miesięcy w zakresie określonych zadań odpowiednich do profilu uczestnika programu w dedykowanej jednostce Banku.
  • Zdobycie wiedzy o funkcjonowaniu instytucji bankowej i międzynarodowej korporacji.
  • Zbudowanie kompetencji i doświadczenia zawodowego jako fundamentów dla dalszego rozwoju.
  • Rozwinięcie umiejętności komunikacji i budowania relacji w zespołach ceniących różnorodność, współpracę, otwartą komunikację i partnerstwo.
  • Wymiana wiedzy i doświadczeń między uczestnikami programu praktyk.

Nasze wymagania:

  • Status studenta III-V roku polskiej uczelni
  • Dostępność min. 20 godzin tygodniowo od kwietnia 2024 r. przez minimum 6 miesięcy
  • Otwartość na zdobywanie wiedzy i doświadczenia zawodowego
  • Bardzo dobra znajomość języka polskiego w mowie i piśmie
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Komunikatywność i umiejętności pracy w zespole
  • Zaangażowanie i pozytywne podejście

Oferujemy:

  • Możliwość zdobycia doświadczenia w jednej z największych instytucji finansowych na świecie
  • Płatne praktyki w oparciu o umowę zlecenie (29 zł/h)
  • Szkolenia stacjonarne i online, merytoryczną wiedzę ze strony przełożonych i współpracowników
  • Dostęp do wewnętrznych ofert pracy i możliwość uczestnictwa w rekrutacjach w ramach otwartych w Banku procesów rekrutacyjnych
  • Dogodną lokalizację biura w centrum Warszawy (budynek Focus, blisko stacji Metro Politechnika)

Kompetencje,które możesz rozwinąć podczas praktyk w Deutsche Bank Polska S.A.

  • myślenie analityczne
  • współpraca w zespole
  • wystąpienia publiczne i prezentacje
  • posługiwanie się językiem angielskim
  • negocjacje
Forma zatrudnienia
Umowa zlecenie
Wymiar godzin
Część etatu
Poziom stanowiska
Praktykant/stażysta
Języki
angielski