Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2024-07-25
Ekspert ds. Ryzyka ESG
Nr ref. 4138
Wrocław, dolnośląskie
Bankowość, Analiza
angielski
Praca hybrydowa

Podobne oferty pracy

Capgemini Polska
Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kraków, Opole
Katowice, Wrocław, Lublin, Kraków

Miejsce pracy: Wrocław
4138

Twój zakres obowiązków:

  • Monitorowanie otoczenia regulacyjnego oraz identyfikowanie potrzeb zmian
  • Zarządzanie źródłami danych pozwalającymi na monitorowanie ryzyka ESG
  • Opracowywanie analiz wpływu ryzyka ESG na portfel Banku
  • Wsparcie przy tworzeniu polityki zarządzania ryzykiem ESG i dostosowaniu istniejących polityk zarządzania ryzykiem
  • Wspieranie procesu przeprowadzania ocen istotności ryzyka ESG dla wybranych sektorów gospodarki
  • Identyfikacja ryzyka ESG w ryzykach finansowych i niefinansowych
  • Koordynowanie testów warunków skrajnych dla ryzyka ESG

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie w banku lub w instytucji finansowej
  • Oczekiwane doświadczenie zawodowe w obszarach związanych z zarządzaniem ryzykiem
  • Szerokie rozumienie zagadnień ESG oraz znajomość kluczowych regulacji (Taksonomia)
  • Umiejętność przeprowadzania analiz i samodzielnego proponowania rozwiązań
  • Umiejętność pracy z dużą ilością różnorodnych informacji, w tym z danymi liczbowymi
  • Umiejętność efektywnej pracy projektowej, współpracy z wieloma partnerami wewnętrznymi
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (m.in.B2) – wymóg konieczny
  • Swobodna praca z wykorzystaniem Excel
  • Samodzielność i inicjatywa

To oferujemy:

  • Interesującą i odpowiedzialną pracę w dynamicznie rozwijającym się obszarze ESG w międzynarodowej instytucji finansowej
  • Znaczący wpływ na rozwój procesu zarządzania ryzykiem ESG w Banku
  • Możliwość wpływania na cele, organizację i efektywność kluczowych procesów biznesowych
  • Atrakcyjną lokalizację biura w Warszawie lub Wrocławiu
  • Rozbudowaną gamę benefitów dodatkowych
  • Pracę w modelu hybrydowym

Benefity:

  • Dofinansowanie zajęć sportowych
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Zniżki na firmowe produkty i usługi
  • Dodatkowe świadczenia socjalne
  • Inicjatywy dobroczynne
  • Dostęp do platformy kafeteryjnej

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

W centralach Banku Millenium tworzymy i rozwijamy każdy z obszarów naszej działalności – od marketingu, przez ocenę ryzyka i decyzje kredytowe, zarządzanie procesami i projektami, po administrację i HR. To tu opracowujemy i doskonalimy innowacyjne, zdigitalizowane rozwiązania dla wszystkich linii biznesowych i produktowych. Zostań naszym pracownikiem i zacznij razem z nami kreować nowoczesną przyszłość!
W centralach Banku Millenium