Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2019-04-29
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Konsulting

Bank Millennium jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Mocną pozycję zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu, zrozumieniu potrzeb Klientów oraz nieustannemu doskonaleniu oferowanych usług.

Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:
Młodszy Konsultant w Departamencie Ryzyka w Zespole Ryzyka Rynkowego i Ryzyka Płynności
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.:

Główne zadania:

  • Sporządzanie analiz oraz regularnych raportów dla kierownictwa wyższego szczebla,
  • Pozyskiwanie, przetwarzanie i analiza danych rynkowych oraz z wewnętrznych systemów transakcyjnych,
  • Udział w pracach projektowych związanych z rozwojem modeli i systemu do pomiaru ryzyka rynkowego oraz ryzyka płynności (automatyzacja procesu obliczeń)
  • Wsparcie w automatyzacji i optymalizacji procesu cyklicznego raportowania z wykorzystaniem zapytań MS SQL oraz pakietów SSIS,
  • Wsparcie przy weryfikacji i tworzeniu wewnętrznych regulacji Banku w zakresie związanym z zarządzaniem ryzykiem rynkowym i ryzykiem płynności

Wymagania:

  • Mile widziani absolwenci lub studenci ostatnich lat kierunków: metody ilościowe w ekonomii, statystyka, ekonometria, informatyka lub pokrewne,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel
  • Praktyczna umiejętność konstruowania zapytań w MS SQL,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Zdolności analityczne
  • Zaangażowanie i gotowość do pracy wielozadaniowej
  • Bardzo dobra organizacja pracy
  • Kreatywność, dokładność i skrupulatność przy wykonywaniu zadań
  • Dyspozycyjność minimum 32 godziny tygodniowo

Dodatkowe atuty:

  • Analiza i wizualizacja danych za pomocą języka R i/lub Python,
  • Wiedza z zakresu statystycznej analizy danych z wykorzystaniem pakietów statystycznych,
  • Wiedza z zakresu rynków i instrumentów finansowych.

Oferujemy:

  • Indywidualne i odpowiedzialne zadania, które umożliwią wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce
  • Zdobycie doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej instytucji finansowej
  • Umowa na czas określony - 7 miesięcy z możliwością przedłużenia
Aplikuj w ciągu 14 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.