Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Robotic Process Automation. Wywiad z Emilią Winkler
Rozmowa z Emilią Winkler, Junior Automation Developer w ArcelorMittal, która zdradza nam szczegóły swej pracy w Robotic Process Automation.

Redakcja: Jak zaczęła się Twoja przygoda w ArcelorMittal?
Emilią Winkler: Do ArcelorMittal dołączyłam jako analityk biznesowy procesów, jednak zdecydowanie bardziej interesowała mnie praca kolegów programistów i pisanie kodu. Dzięki pozyskanej wiedzy teoretycznej na studiach oraz szkoleniach i wsparciu zespołu zostałam programistką w obszarze Robotic Process Automation. Dzięki pracy w tym dziale zdobywam cenne doświadczenie z technologią. W naszej firmie RPA pozwala na poznanie dużej ilości procesów z różnych działów w zależności od projektu. Za realizacją procesów stoją profesjonaliści, od których można się wiele nauczyć, a współpraca z nimi to czysta przyjemność.  

Co obecnie należy do Twoich głównych zadań?
Obecnie tworzę automatyzacje głównie zadań w Excelu, ale również w SAP. Czyli w odpowiedni sposób przetwarzam dane pobierane z SAP’a i udostępniam je klientom w arkuszach Excel, by usprawnić ich pracę. Tworzę również projekty oparte o API, które pozwala na bezpośrednie pobieranie informacji z chmury AZURE. Zajmuję się również utrzymaniem procesów, a jeśli pojawiają się jakieś problemy staram się jak najszybciej rozwiązać.

Jakie są największe wyzwania w Pani pracy?
Największym wyzwaniem jest dobór odpowiedniej technologii pod konkretny projekt oraz wybór optymalnej biblioteki, by proces trwał jak najkrócej.

Czy można wskazać kluczowe umiejętności w pracy z RPA?
Kluczowymi umiejętnościami jest wiedza techniczna i znajomość technologii. Otwarty umysł na nowinki w branży jest również istotny w naszej pracy, ponieważ nie zamykamy się na jedną technologię. Ważne jest także posiadanie kompetencji miękkich, takich jak zdolności komunikacyjne i umiejętność pracy w zespole.

Czytaj także – Robotic Process Automation

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Ekspert: Emilia Winkler
Junior Automation Developer ArcelorMittal Business Center of Excellence