Temat tygodnia
Zobaczcie, jak pokolenie Z widzi siebie w roli księgowych i jakie ma oczekiwania.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
1 października
2014
Miasto: online
Organizator: e-webinaria.pl

Chmura obliczeniowa z perspektywy CFO – wyzwanie, ryzyko, czy nieograniczone możliwości?

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Rola CFO na świecie ulega wyraźnej ewolucji, zmieniając ją z osoby nadzorującej kwestie księgowe do strategicznego partnera i doradcy CEO oraz właścicieli spółek. Od CO oczekuje się coraz większej aktywności w kształtowaniu strategii organizacji. Do zadań nowoczesnego CFO należy zatem nie tyle bieżące zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, co dbanie o prawidłowy rozwój organizacji i nadzór nad strategią biznesową przyjętą przez zarząd i właścicieli firm.
 
Budżety IT stają się jednym z najwięcej ważących budżetów w koszyku kosztów w firmach. Trudno dziwić się, że koszty IT rosną – od sprawnych systemów zależy często już nie tylko terminowe i rzetelne raportowanie, księgowość i kontroling, ale również, a może przede wszystkim, efektywność procesów w firmie. Ale czy musi to oznaczać niekończący się wzrost nakładów na IT?
 
Rozwój technologii informatycznych w tym możliwości, jakie daje przetwarzanie w chmurze obliczeniowej, otwiera przed przedsiębiorstwami olbrzymie możliwości. Zmiany zachodzące w tym zakresie i umiejętne ich wykorzystanie rodzą z jednej strony szanse na uzyskanie przewagi konkurencyjnej, z drugiej strony niosą za sobą pewne ryzyka, które w dotychczasowym modelu funkcjonowania firmy nie występowały.
 
Cloud Computing jest jedną z technologii, która może całkowicie zmienić model korzystania z systemów informatycznych. Cloud daje przedsiębiorstwom dostęp do rozwiązań niezwykle elastycznych pod względem mocy, jaką oferują, ale co równie istotne pod względem kosztów, jakie firma ponosi za korzystanie z systemów.
 
Celem webinarium jest otwarta dyskusja i uzyskanie odpowiedzi na najbardziej palące pytania, które osoby odpowiedzialne za finanse w firmach często sobie zadają.

• Czym z perspektywy biznesowej jest Cloud Computing?
Na jakie korzyści finansowe w porównaniu do modelu tradycyjnego firmy mogą liczyć?
Jakie korzyści biznesowe i jakie zagrożenia niesie ze sobą? 
• Czy dane przedsiębiorstwa na pewno będą bezpieczne?
Jak bardzo model korzystania z systemów IT oparty o Cloud opłaca się?

Dowiedz się więcej na temat webinarium »