Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Paweł Pytel Wiceprezesem w Aviva TUnŻ

Paweł Pytel, obecnie prezes Aviva PTE, zostanie powołany na wiceprezesa Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie, odpowiedzialnego za kluczową linię biznesową grupy – ubezpieczenia na życie. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Szczepiórkowskiego, który zakończy pracę w firmie z końcem br.
Kategoria: Awanse
07.12.2015

Paweł Pytel będzie też nadzorował działalność Aviva PTE z ramienia głównego akcjonariusza, Aviva TUnŻ – w związku z tym zostanie powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Aviva PTE. Stanowisko prezesa Aviva PTE obejmie Marcin Żółtek, obecnie członek zarządu i dyrektor inwestycyjny.

Paweł Pytel jest związany z Avivą od 15 lat. Od 2009 roku jest prezesem Aviva PTE – towarzystwa zarządzającego jednym z dwóch największych funduszy emerytalnych w Polsce. Wcześniej był m.in. dyrektorem finansowym oraz członkiem zarządu Aviva PTE. Przed przyjściem do Avivy, w latach 1995-2000 pracował w PwC, w dziale usług finansowych, gdzie specjalizował się w audycie zakładów ubezpieczeń. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Amsterdamskiego. Uzyskał tytuł Master of Science in Business w Szkole Biznesu przy Politechnice Warszawskiej.

Marcin Żółtek od 1999 roku pracuje w Aviva PTE na stanowiskach od analityka rynku papierów dłużnych po zarządzającego portfelem papierów dłużnych i dyrektora inwestycyjnego. Od 2009 roku jest członkiem zarządu spółki. W latach 1993-1998 pracował na Wydziale Matematyki UW, którego jest absolwentem, potem przez rok w Banku Pekao. Ukończył też studia podyplomowe dla Menedżerów Sektora Usług Finansowych i Ubezpieczeniowych na SGH.

Na podst. www.aviva.pl

Zobacz również