Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

5 pytań do rekrutera z Aptiv

Beata Just, HR Business Partner, opowiada jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w Aptiv, żeby z sukcesem przejść przez proces rekrutacji i zostać pracownikiem tej firmy.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Poradnik kariery
22.03.2019
Fot. Thom Holmes / Unsplash

Proces rekrutacji

1. Jak wygląda proces rekrutacji w Państwa firmie?

Beata Just, HR Business Partner w Aptiv: Rekrutacja składa się z 2 etapów:

  1. Pierwszym etapem jest rozmowa telefoniczna rekrutera z kandydatem, gdzie badane są podstawowe umiejętności i kompetencje.
  2. Drugi etap to bezpośrednie spotkanie w siedzibie firmy z Hiring Managerem. W trakcie takiego spotkania sprawdzamy u kandydata wiedzę zdobytą na studiach za pomocą przygotowanych wcześniej testów oraz weryfikujemy jego oczekiwania i motywację.

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

2. Jakie pytanie zawsze pojawia się na rozmowach kwalifikacyjnych w Państwa firmie?

Rozmowy rekrutacyjne oparte są na pytaniach behawioralnych. W trakcie takiego spotkania weryfikowane są umiejętności radzenia sobie ze stresem, priorytetyzacji zadań czy umiejętność planowania własnej pracy. Część merytoryczna spotkania składa się głównie z pytań o tematyce finansowo-księgowej.

Umiejętności miękkie kandydatów

3. Jakie umiejętności miękkie najwyżej cenią Państwo u kandydatów na stanowiska związane z finansami? Czy warto o nich pisać w CV?

Kompetencje miękkie są bardzo ważne w naszej pracy.

Ogromnie doceniamy u kandydatów umiejętności radzenia sobie ze stresem, priorytetyzowanie zadań, rozwiązywanie problemów czy współpracę w grupie. Z mojej perspektywy zawsze warto dodać takie umiejętności do swojego CV. Trzeba jednak pamiętać, że podczas spotkania rekruter na pewno zapyta nas o te kompetencje i poprosi o podanie konkretnych przykładów, gdy w przeszłości wykazaliśmy się wspominanymi wcześniej umiejętnościami.  

Rozwój pracowników

4. W jaki sposób Państwa firma wspiera rozwój swoich pracowników?

Nasi pracownicy mają wiele możliwości rozwoju. Finansujemy kursy, szkolenia (miękkie, językowe, merytoryczne), studia podyplomowe, współfinansujemy ACCA. Każdy z pracowników ma też możliwość uczestniczenia w różnych projektach wewnętrznych.

Ostatnia rada przed rozmową o pracę

5. Jaką radę dałaby Pani naszemu czytelnikowi, który chwilę po przeczytaniu tego wywiadu będzie miał właśnie rozmowę kwalifikacyjną w Państwa firmie?

Cenimy osoby mocno stąpające po ziemi, które nie boją się niepowodzeń, a drobne niepomyślności traktują jak wyzwania. Stawiamy na ludzi, którzy szukają stabilizacji i rozwoju oraz takich, którym zależy na podjęciu długofalowej współpracy. Jeśli chodzi o przygotowanie merytoryczne, przed spotkaniem rekrutacyjnym zachęcam przede wszystkim do solidnego powtórzenia wiedzy księgowo-finansowej.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Beata Just
HR Business Partner Aptiv

Swoją karierę zawodową rozpoczynałam w agencji rekrutacyjnej. Od prawie dwóch lat związana jestem z firmą Aptiv, w której nie tylko odpowiadam za rekrutacje na stanowiska finansowe, lecz także zajmuję się cyklem życia pracownika w organizacji jako HR Business Partner.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również