Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Poznaj 5 aplikacji do nauki języka angielskiego

Znajomość języka angielskiego dla osób, które szukają pracy w branży finansowej lub chcą rozwijać swoją karierę zawodową często nie jest już tylko mile widziana, ale wymagana. W tym artykule poznasz 5 aplikacji, które pomogą Ci w nauce tego języka.
Kategoria: Poradnik kariery
06.09.2023
Midjourney

Dzięki rozwojowi technologii i rosnącej popularności aplikacji, możliwość doskonalenia umiejętności lingwistycznych stała się dostępna dla każdego -- niezależnie od poziomu zaawansowania.  

Wybór może nie należeć do najłatwiejszych, ponieważ nowych rozwiązań na rynku cały czas przybywa, dlatego przed decyzją warto zrobić odpowiednie rozeznanie i porównać dostępne możliwości. Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji. 

1. Duolingo 

Duolingo to darmowa i jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języka angielskiego na świecie, a także w Polsce. Jest znana ze swojego przyjaznego interfejsu oraz różnorodnych ćwiczeń, które pomagają w nauce gramatyki, słownictwa i wymowy.  

Aplikacja jest dostępna zarówno na smartfony, jak i na komputery. Znając język polski można uczyć się tylko angielskiego, ale jeśli już go opanujemy, Duolingo oferuje również możliwość nauki innych języków, co może być przydatne dla osób planujących międzynarodową karierę. 

2. Babbel 

Babbel to kolejna popularna aplikacja do nauki języka angielskiego, która działa na zasadzie płatnej subskrypcji. Co wyróżnia Babbel, to praktyczne lekcje na wszystkich poziomach zaawansowania, różnorodne metody nauczania poprzez gry i wideo czy podcasty oraz kursy tematyczne związane z kulturą, podróżami i karierą. Jest dostępna na smartfonie i komputerze

3. Tutlo 

Platforma Tutlo słynie z metody True-Life English 360°, która zakłada naukę języka dostosowaną do każdej sytuacji. Metodycy Tutlo stworzyli ją z autorskich kursów opartych o Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) w wersji z CEFR Companion Volume, łącząc metody nauczania, takie jak Microlearning, Flipped Learning, Content-Based Learning, Communicative Language Teaching czy Spaced Repetition System. 

W aplikacji możesz wybierać rodzaj lektora, materiałów oraz czas i miejsce nauki. Tutlo rozróżnia tryb nauki zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych oraz dla firm. Można korzystać z niej telefonie, ale i komputerze. Cena kursu zależy od liczby lekcji i okresu nauki. 

4. etutor 

Platforma etutor charakteryzuje się: rozbudowanym wyborem poziomów nauczania języka:, nauką poprzez filmy, prezentacjami multimedialnym oraz grami, możliwością skorzystania z opieki doświadczonego native speakera, dopasowywaniem tempa nauki do indywidualnych możliwości i dużą różnorodnością kursów.  

Etutor ma także swój sposób na motywację od nauki -- za wykonywanie lekcji czy powtórek można zdobyć monety i kolekcjonować osiągnięcia. Kurs można wykupić na 3, 12 lub 24 miesiące, a aplikacja jest dostępna na komputerze i smartfonie.  

5. Busuu 

Busuu, podobnie jak Duolingo, to bezpłatna aplikacja, która łączy naukę języka angielskiego z możliwością kontaktu z native speakerami. Dzięki funkcji korepetycji z użytkownikami mówiącymi w danym języku, można praktykować wymowę i zdobywać pewność siebie w komunikacji.  

Aplikacja oferuje także testy umiejętności oraz certyfikaty potwierdzające poziom zaawansowania. Podobnie jak w przypadku pozostałych platform można z niej korzystać na telefonie lub komputerze. 

Wybór odpowiedniej aplikacji do nauki języka angielskiego może być kluczowy dla Twojej kariery zawodowej. Każda z wymienionych powyżej aplikacji ma swoje unikalne cechy i zalety. Wszystko zależy od Twoich celów, preferencji oraz budżetu. Zanim zdecydujesz się na jedną z nich, warto przetestować kilka i sprawdzić, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. 

Pamiętaj, że znajomość język angielskiego jest coraz częściej obligatoryjna w branży finansowej, szczególnie w firmach audytowych, fintechach czy bankach. To inwestycja w przyszłość, dlatego rozwijanie swoich umiejętności językowych może otworzyć przed Tobą wiele drzwi zawodowych. Niezależnie od tego czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym użytkownikiem, dobrze jest mieć regularny kontakt z językiem. 

 

Autor: Sylwia Zając
Redaktorka naczelna Grupa MBE

W Grupie MBE jest odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl.

Zobacz również