Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wynagrodzenia w sektorze BPO SSC: Prognozy na rok 2024

Polskie centra BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Services Center) obsługują klientów z wielu krajów i we wielu językach. W poniższym artykule przeanalizujemy, jakie są zarobki w tej branży i jak mogą przedstawiać się one w 2024 roku, na podstawie raportu Goldman Recruitment Salary Survey 2024.
Kategoria: Raporty
19.02.2024

Sektor outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i centra usług wspólnych (SSC) zatrudniają w Polsce setki tysięcy pracowników. Według danych ABSL w 2023 roku 435 300 osób pracowało tej branży, w 1803 centrach usług BPO, SSC/GBS, R&D w Polsce. Co więcej, prognozy wskazują, że ta liczba powinna wzrosnąć do 465 000 zatrudnionych w 2024 roku.

Mając na uwadze perspektywy zawodowe oferowane przez tę branżę, zapewne wielu zainteresowanym na myśl nasuwa się jedno podstawowe pytanie: jakie mogą być zarobki w BPO SSC w 2024 roku?

Wynagrodzenia w procesie „Record to Report”

Według Goldman Recruitment Salary Survey 2024, zarobki w procesie „Record to Report” w Polsce wynoszą:

Wynagrodzenia w procesie „Purchase to Pay / Order to Cash”

Według Goldman Recruitment Salary Survey 2024, zarobki w procesach „Purchase to Pay / Order to Cash w Polsce wynoszą:

Autor: Kamila Brzezińska
Redaktorka

Absolwentka Filologii Francuskiej na UP, a także Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W MBE zajmuję się głównie redakcją portalu CareersInPoland.com.

W życiu prywatnym Kamila jest miłośniczką dobrej książki i kiepskich filmów, oraz weteranem gier RPG i horror-survivalowych. Od 2016 roku żywi niezdrową fascynację do amerykańskiej satyry politycznej. 

Zobacz również