Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Kamila Brzezińska
Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku

Artykuły autora: Kamila Brzezińska

Raporty
Wynagrodzenia w sektorze BPO SSC: Prognozy na rok 2024
Polskie centra BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Services Center) obsługują klientów z wielu krajów i we wielu językach. W poniższym artykule przeanalizujemy, jakie są zarobki w tej branży i jak mogą przedstawiać się one w 2024 roku, na podstawie raportu Goldman Recruitment Salary Survey 2024.

Opublikowane: 19.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Korpomowa: 10 pojęć, które warto znać
„FYI – potrzebujemy ten approval ASAP, bo deadline się zbliża.” Jeśli kiedykolwiek pracowałeś w międzynarodowej firmie, jest duża szansa, że podobne zdanie nie jest dla ciebie nowością. Korporacja rządzi się swoimi prawami – a także swoim językiem, potocznie znanym jako „korpomowa”. Oto dziesięć pojęć, których znajomość jest niezbędna w finansowym slangu.

Opublikowane: 16.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Raporty
Trendy w ubezpieczeniach. Jak zapowiada się 2024 rok?
Branża ubezpieczeniowa, będąc ostoją stabilności i zarządzania ryzykiem, nie wydaje się być zbytnio podatna na zmiany. A jednak w ostatnim czasie postęp technologiczny wymusił na niej głęboką metamorfozę. Jakich trendów w 2024 roku możemy spodziewać się w ubezpieczeniach?

Opublikowane: 07.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Fintech w Polsce. Jak zapowiada się branża w 2024 i dalszej przyszłości?
W ciągu ostatnich kilku lat ilość firm w polskiej branży Fintech podwoiła się – jak informuje raport Antal z 23 stycznia tego roku. Jak inwestorzy postrzegają przyszłość sektora technologii finansowej w 2024 roku?

Opublikowane: 02.02.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Prompt Engineering. Co to takiego?
W dobie rozwoju sztucznej inteligencji nowa profesja zdaje wyłaniać się na pierwszy plan zawodów przyszłości – Prompt Engineering, czyli inżynieria podpowiedzi. Na czym ona polega i jakie umiejętności są potrzebne do jej wykonywania?

Opublikowane: 26.01.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Diabeł tkwi w szczegółach. Czym różni się list intencyjny od umowy przedwstępnej?
Pracownicy, którzy pomyślnie przeszli rekrutację, ale nie podpisali jeszcze umowy o pracę, nie mają gwarancji zatrudnienia. W takiej sytuacji często stosuję się list intencyjny lub umowę przedwstępną. Czym jednak rożną się od siebie te opcje? A także, jakie są konsekwencję rezygnacji z nawiązanego przez nie stosunku pracy?

Opublikowane: 16.01.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Języki obce poszukiwane w BPO/SSC w Polsce
W ostatnich latach wiele międzynarodowych firm poszukuje wysokiej jakości i efektywnych kosztowo usług. Centra BPO i SSC w Polsce świadczą usługi dla klientów z całego świata w niemal każdym języku. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym językom obcym branży BPO/SSC, a także wynagrodzeniom, z jakimi wiąże się ich znajomość.

Opublikowane: 07.11.2023
Autor: Kamila Brzezińska