Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

4 spojrzenia na pracę w ROCKWOOL Global Business Service Center (RGBS)

To, że można podróżować po świecie, być częścią zachodzącej zmiany a może to, że można podejmować liczne wyzwania? Co sprawia, że praca w ROCKWOOL Global Business Service Center jest ciekawą przygodą? Z okazji czterech lat istnienia firmy prezentujemy cztery różne punkty widzenia pracowników.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Wiadomości
29.09.2020

ROCKWOOL Global Business Service Center (RGBS) jest centrum kompetencyjnym w grupie ROCKWOOL, które zajmuje się świadczeniem usług z zakresu procesów księgowych, tj. dział zobowiązań, należności i windykacji, dział danych podstawowych, płatności, księgi głównej oraz kontrolingu. Grupę ROCKWOOL wspiera także zespół zróżnicowanych kompetencji IT, zespół inżynierów z Group Technology oraz specjaliści w obszarze globalnych procesów zakupowych. Praca w RGBS to nie tylko liczby, ale także, albo przede wszystkim – kontakt z klientami z całego świata, usprawnianie procesów, rozwiązywanie problemów, udział w ambitnych projektach, ciągła praca zespołowa, a także zabawa. 

Od początku istnienia centrum zatrudniono ponad 300 pracowników do działów finansowych: zobowiązań, należności i windykacji, danych podstawowych, procesów płatności, księgi głównej, kontrolingu a także do działów zakupów oraz działów technologicznych, IT oraz HR. Organizacja cały czas rośnie w siłę i szuka osób, które pomogą wspólnie rozwijać centrum.

Przeczytajcie, co o pracy w RGBS mówią pracownicy tej organizacji. Prezentujemy cztery różne spojrzenia: 

Pierwsze spojrzenie

Anna Burchardt, Manager w RGBS:

Do zespołu RGBS dołączyłam w połowie 2019 roku jako manager projektu standaryzacji w zakresie raportowania. Jak się szybko okazało, to był dopiero początek przygody, jaką zaplanował dla mnie mój nowy pracodawca. Dziś jestem managerem utalentowanego zespołu kontrolingu i razem z nim mam zamiar poszerzać wachlarz naszych usług świadczonych dla partnerów RGBS. Jako zespół jesteśmy 20 indywidualnościami a każdy z nas może uczyć się od siebie nawzajem. Pokolenia Y i Z dzielą się swoimi doświadczeniami, umiejętnościami i problemami. Ta dynamika sprawia, że ogromnie lubię moją pracę i z zainteresowaniem oczekuję wyzwań, które stawia przede mną każdy kolejny dzień pracy.

Drugie spojrzenie

Bartosz Juszczak, Scrum Master w RGBS:

Gdy dołączyłem do ROCKWOOL w 2017 roku, byłem pierwszym zatrudnionym przez firmę Scrum Masterem. Wspólnie z kolegami współtworzyliśmy nowy obszar – Web Development. Miałem szansę wspierania pierwszych zwinnych inicjatyw w obszarze Digital. Moje działania nie ograniczały się jedynie do pracy z zespołami przy konkretnych produktach. Miałem także możliwość współpracy z managerami różnego szczebla, by wspólnie ustalić jak będziemy adaptować Agile'a oraz jak wpasowuje się on w już istniejące procesy oraz sposób funkcjonowania firmy. Wspaniale było móc być częścią zachodzącej zmiany!

Jedna z pilotażowych inicjatyw, w którą byłem zaangażowany, stała się wzorem do naśladowania dla innych. Udało się nam to, chociaż dla wielu osób było to zupełnie nowe podejście do pracy nad produktem, którego nigdy wcześniej nie doświadczyli. Dodatkowo miałem też przyjemność przeprowadzenia 20 szkoleń, dla ok. 200 współpracowników ze zwinnego sposobu myślenia, a także konkretnych podejść jak Scrum czy Kanban.

Ponadto, wraz z innymi Scrum Masterami, przygotowywaliśmy tematyczne warsztaty, jak choćby dla Product Ownerów. To właśnie ta część mojej pracy – przekazywanie wiedzy i doświadczenia różnym ludziom – sprawiała mi wiele satysfakcji. Miałem wówczas możliwość odbycia wielu zagranicznych podróży po Europie, ale także do Azji i Ameryki Północnej. Chociaż bywały one męczące i wiązały się ze spędzeniem wielu godzin na lotniskach, w hotelach czy salach szkoleniowych, to mogłem doświadczyć przebywania w ciekawych miejscach, w otoczeniu ludzi z różnych kultur.

Przez ostatni rok mogłem uczestniczyć w programie Aspiring Leadership, skierowanym do potencjalnych przyszłych liderów. Skupia on ludzi z różnych działów, jest platformą do rozwoju, dyskusji i wzajemnej wymiany doświadczeń. Dzięki pracy w RBGS mam możliwość rozwijania swoich umiejętności, udziału w licznych szkoleniach i inicjatywach na rzecz innych pracowników.

Trzecie spojrzenie

Martyna Sobala, Junior Business Controller w RGBS

Do RGBS dołączyłam w listopadzie 2017 jako Senior AR Accountant (Starszy Księgowy ds. Należności). Obszar AR był mi już wcześniej znany, natomiast nowością okazał się rynek, który przyszło mi wspierać, tzn. Skandynawia i Finlandia. Wcześniej, przez wiele lat, moje życie zawodowe skupiało się na obszarze Niderlandów. Przez 3 lata pracy w RGBS wspierałam szereg procesów, a od 2020 roku pełniłam funkcję SPOCKa (głównej osoby kontaktowej w AR dla obsługiwanych przez nas jednostek). Odpowiadałam również za wprowadzenie do obowiązków nowych osób w zespole.

Praca w AR zawsze wydawała mi się bardzo interesująca i pełna wyzwań, jednak w 2019 poczułam, że chciałabym rozwijać się także w innych obszarach zawodowych. Zdecydowałam się na Controlling i ukończyłam kurs specjalistyczny w Stowarzyszeniu Księgowych. Od czerwca 2020 roku jestem członkiem Zespołu Controllingu w naszym Centrum jako Junior Business Controller.

To, co najbardziej cenię sobie w mojej pracy to różnorodność zadań, które codziennie wykonuję oraz ciągła możliwość rozwoju. Bardzo lubię poznawać nowe procesy i obserwować, jak ten sam proces wygląda w różnych spółkach, szukać punktów wspólnych, „best practice” oraz potencjalnych ulepszeń. Obecność w dziale Controllingu dała mi też szansę na pogłębienie wiedzy i rozwijanie umiejętności w zakresie pracy z Excelem, który jest fascynującym narzędziem, dającym szereg możliwości.

Czwarte spojrzenie

Adrianna Pawłowska, Master Data Junior Specialist w RGBS:

Dołączyłam do RGBS jeszcze na studiach, w lipcu 2019 roku, jako stażystka w dziale Travel & Entertainment Expenses. Od razu spodobała mi się atmosfera w firmie i bardzo polubiłam osoby, z którymi pracowałam. Zdobyłam wiele cennych umiejętności, zarówno miękkich, jak i twardych; między innymi nauczyłam się obsługi programów, które są uniwersalne i przydatne na różnych stanowiskach.

We wrześniu tego roku postanowiłam podjąć nowe wyzwanie i zaaplikowałam na stanowisko Master Data Junior Specialist w dziale Master Data. Obecnie przechodzę trening na tym właśnie stanowisku, które – zgodnie z moimi oczekiwaniami – okazało się bardzo ciekawe i rozwijające. Mimo że teraz moje obowiązki są inne niż w dziale T&E, umiejętności które zdobyłam na stażu okazały się bardzo przydatne także w nowej pracy.

Bardzo cieszę się, że mogłam kontynuować swoją karierę w RGBS, gdyż bardzo cenię wartości tu panujące oraz przyjazną atmosferę, a także to, że jest wiele wyzwań i możliwości rozwoju.

Ekspert: Martyna Sobala
Junior Business Controller ROCKWOOL Global Business Service Center
Ekspert: Anna Burchardt
Manager ROCKWOOL Global Business Service Center
Ekspert: Bartosz Juszczak
Scrum Master ROCKWOOL Global Business Service Center
Ekspert: Adrianna Pawłowska
Master Data Junior Specialist ROCKWOOL Global Business Service Center
Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również