Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

BEC Poland Talent Program. Intensywny roczny program rozwojowy dla pasjonatów IT

BEC Poland Talent Program to projekt skierowany do osób związanych z branżą IT, które chciałyby realizować znaczące projekty, intensywnie rozwijać dotychczasowe umiejętności oraz zdobywać nowe. Rekrutacja do tegorocznej edycji trwa!
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Wiadomości
14.11.2022

Już po raz ósmy BEC Poland oferuje roczny program rozwojowy o nazwie Talent Program. Projekt jest skierowany do studentów i absolwentów kierunków związanych z IT, którzy w trakcie studiów, lub świeżo po nich, chcą postawić pierwsze kroki w karierze zawodowej. Program umożliwia intensywne rozwijanie dotychczasowych umiejętności oraz zdobywanie nowych podczas realizowania znaczących projektów dla duńskiego sektora finansowego. Uczestnicy dołączają do zespołów w firmie, aby współtworzyć rozwiązania kluczowe dla duńskiej bankowości, z których korzysta ok. 25% społeczeństwa w Danii.  

W ramach programu uczestnicy – pod okiem doświadczonych mentorów i ekspertów – poszerzają swoje kompetencje technologiczne, biznesowe oraz miękkie podczas kilkutygodniowych warsztatów, a następnie wykorzystują dotychczasową wiedzę i umiejętności w trakcie pracy nad rzeczywistymi projektami z branży Financial Technologies. 

Opiekunowie projektu:

 • Weronika Niemierka, Talent Partner
 • Krzysztof Pawlicki, Java Competence Manager
 • Jacek Jankowski, Business Intelligence Competence Manager
 • Evgenii Nurminskii, DevOps & Cloud Competence Manager

Stawiamy na rozwój

– W Talent Programie zależy nam na rozwoju nie tylko pod kątem zdolności technicznych. Oferujemy wiele szkoleń, które różnią się w zależności od wybranej przez uczestników ścieżki kariery. Zanim uczestnicy dołączą do zespołów, uczymy ich wszystkich systemów funkcjonujących w firmie. Dużą rolę odgrywają również kompetencje miękkie – komunikatywność, umiejętność pracy w grupie czy wystąpień publicznych. Dla wielu uczestników jest to pierwsze doświadczenie w pracy w firmie, więc uczą się również samego obycia w dużej organizacji, umiejętności formułowania i prezentacji swoich myśli – tłumaczy Weronika Niemierka, Talent Partner w BEC.

Wszystkie zdolności są wykorzystywane nie tylko w pracy codziennej, lecz także w czasie dodatkowych wyzwań, jakie oferuje Talent Program: Testing Cup, Coding Task czy międzynarodowy Hackathon, w którym ważna jest praca zespołowa. Jako że BEC to firma międzynarodowa, na co dzień pracownicy i uczestnicy programu posługują się językiem angielskim, co daje im możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności językowych w praktyce. 

Głównym celem BEC Poland Talent Programu jest odkrycie najbardziej zdolnych i obiecujących studentów i absolwentów, którzy po ukończeniu programu zostaną w zespole BEC. Program zakłada przeszkolenie uczestników na potrzeby działań w branży FinTech – zarówno w kwestii specyfiki pracy, jak i wykorzystywanych programów.  

Dwa razy do roku – w lutym i sierpniu – wybierani są najlepsi kandydaci, którzy dołączają do BEC. Po przejściu sześciu tygodni intensywnych szkoleń, dołączają do zespołów, aby dalej się rozwijać i zdobywać praktyczne doświadczenie na ścieżce, którą sami wybierają. BEC Talent Program pozwala uczestnikom decydować, w jakim kierunku chcą dalej rozwijać swoje kompetencje. W lutowej edycji będzie otwarta nowa, piąta ścieżka kariery – Cyberbezpieczeństwo.  

Główne założenia 8. edycji programu:

 • Roczny program rozwojowy, 
 • 6 tygodni szkoleń technicznych, miękkich i biznesowych na początek programu, 
 • Dodatkowe dwa tygodnie szkoleń w ciągu roku,
 • Wynagrodzenie (6 000 zł brutto), 
 • Elastyczne godziny, możliwość częściowej pracy zdalnej, podróże służbowe do Danii, 
 • Biuro w dogodnej lokalizacji – centrum Warszawy, blisko uczelni,
 • Praca przy kluczowych rozwiązaniach dla duńskiej bankowości w międzynarodowych zwinnych zespołach, 
 • Wsparcie doświadczonych mentorów na każdym etapie rozwoju, 
 • Możliwość rotacji międzyzespołowej, 
 • Nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej, 
 • Udział w meet upach oraz Communites of Practices. 

Nietypowe wyzwania

W Talent Programie uczestników czeka wiele wyzwań, między innymi Coding Task, Testing Cup, czy międzynarodowy Hackathon na zakończenie programu. Mentorzy i opiekunowie programu dbają o przebieg i ciągły rozwój projektu, zapewniając w każdej edycji nowe, rozwijające zadania. W wielu z nich uczestnicy współpracują – lub rywalizują – ramię w ramię z ekspertami i specjalistami w danych dziedzinach, co jest dodatkową motywacją do nauki. 

Jednym z najbardziej użytecznych zadań, jakie wspominają uczestnicy sierpniowej edycji 2021, było stworzenie programu do rezerwowania miejsc do pracy w biurze. W miesiąc, pod okiem mentora, wspólnymi siłami od zera stworzyli aplikację gotową do użytku.  

Płynna tranzycja  

Po zakończeniu Programu uczestnicy mają możliwość pozostać w BEC na stałym zatrudnieniu. Proces wdrożenia w struktury BEC jest bardzo płynny – właściwie już od drugiego miesiąca projektu uczestnicy dołączają do stałych zespołów. 

Również współpraca i kontakt z mentorami nie ulega zmianie.

– Zawsze chcę być wsparciem dla talentów. Uczestnicy programu, obecni i byli, zawsze mogą przyjść, porozmawiać i – szczególnie w pierwszych tygodniach – prosić o pomoc. Po zakończeniu programu zostaję z nimi w kontakcie. Lubię sprawdzać, jak sobie radzą w firmie i upewniać się, że wszystko układa się po ich myśli” – mówi Weronika Niemierka. 

Uczestnicy programu i rekrutacja

Projekt z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród kandydatów. W ostatniej, sierpniowej edycji w 2022 roku chętnych było ponad 750 osób, spośród których do programu dołączyło 36.  

– Przy rekrutacji do programu stawiamy na cztery czynniki: chęć uczenia się, zainteresowanie i podstawową wiedzę dotyczącą technologii, znajomość języka angielskiego, a także komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Umiejętność współpracy i otwartość są dla nas bardzo ważne – dodaje Weronika Niemierka. 

Harmonogram programu:

 • 21 listopada 2022: Termin składania aplikacji 
 • listopad-grudzień 2022: Rekrutacja – rozmowy z kandydatami i testy predyspozycji 
 • styczeń 2023: Podpisywanie umów 
 • 1 lutego 2023: Rozpoczęcie programu – cały miesiąc szkoleń 
 • marzec 2023: Dołączenie do zespołów

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Talent Programie, odwiedź growtogether.pl i aplikuj.

Ekspert: Weronika Niemierka
Talent Partner BEC Financial Technologies
Ekspert: Krzysztof Pawlicki
Java Competence Manager BEC Financial Technologies
Ekspert: Jacek Jankowski
Business Intelligence Competence Manager BEC Financial Technologies
Ekspert: Evgenii Nurminskii
DevOps & Cloud Competence Manager BEC Financial Technologies
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również