Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Branża finansowa tuż za IT. Tutaj zarabia się najwięcej

Mimo trwających na rynkach finansowych turbulencji od kilku lat, poziom wynagrodzeń w tym sektorze gospodarki prezentuje się całkiem nieźle – wynika z raportu płacowego Sedlak & Sedlak.
Kategoria: Wiadomości
05.02.2015

Według wyników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń aż połowa kierowników zarabiała przynajmniej 6,2 tys. zł. Na najwyższe pensje mogli liczyć oczywiście managerowie związani z branżą IT.

Zobacz oferty pracy w kontrolingu »

Branża IT na stanowiskach kierowniczych może z pewnością pochwalić się najwyższymi zarobkami. Mediana wyniosła w tym segmencie 9 tys. zł. Jak się okazuje, banki oraz ubezpieczyciele również doceniają swoich kierowników. Średnio kierownik pracujący w polskiej bankowości mógł liczyć na wynagrodzenie w wysokości 8540 zł, a ubezpieczeń – tylko o 40 zł mniej. Najwyższe zarobki w tych branżach sektora finansowego wyniosły 12 635 zł dla banków i 12 800 zł dla ubezpieczeń.

W IT najlepiej opłacanym zawodem na poziomie kierowniczym okazał się architekt zajmujący się projektowaniem systemów IT. W obszarze finansów natomiast był nim kontroler finansowy, który mógł liczyć na wynagrodzenie w wysokości 12 tys. zł.

Źródło: PRNews.pl, Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku

Zobacz również