Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Krajowy finał CIMA Global Business Challenge już wkrótce

Już niedługo odbędzie się rozstrzygnięcie krajowego etapu w międzynarodowym konkursie CIMA Global Business Challenge, w którym studenci z 26 krajów i regionów świata prezentują swoje umiejętności z zakresu rachunkowości zarządczej. To, który z czterech polskich zespołów zakwalifikuje się do globalnego finału, odbywającego się w sierpniu w Polsce, dowiemy się 28 maja.
Kategoria: Wiadomości
19.05.2015

Wydarzenie odbędzie się w godz. 12–17.30 w klubie Pure Sky. W lokalnym finale wezmą udział drużyny reprezentujące warszawską Szkołę Główną Handlową (Case Blitzkrieg, Dream Team, Game Changer) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (JAKM Solutions s.c.). To, który zespół wykaże się najlepszymi zdolnościami komunikacyjnymi, analitycznymi i biznesowym, ocenią Anna Tumidajewicz, F&A Delivery Lead Europe Infosys BPO Poland, Aleksander Solski, Finance Director Unilever Poland & Baltics, Iain Petrie, Vice President Tax Operations Shell, a także przedstawiciel holdingu Barclays – partnera międzynarodowego konkursu. Przed uczestnikami zmagań stoi niełatwe zadanie; przedstawiając wyniki analizy biznesowego case study będą musieli wcielić w życie zasady rachunkowości zarządczej. Ich decyzje powinny uwzględniać obecne i przewidywane trendy ekonomiczne, sytuację finansową spółki i wytyczać ścieżkę jej rozwoju. Od tego, co zarekomendowaliby zarządowi konkretnej organizacji, zależeć będzie jej przyszłość. 

– To kolejny raz, kiedy polskie drużyny biorą udział w CIMA Global Business Challenge. Mam nadzieję, że tak jak i w poprzednich latach, naszym reprezentantom uda się wywalczyć wysoką lokatę w międzynarodowym finale. Ta edycja konkursu jest dla nas wyjątkowa. Po raz pierwszy jej globalne rozstrzygnięcie odbędzie się w Polsce. W dniach 3–7 sierpnia do warszawskiego hotelu InterContinental przyjadą studenci z 26 krajów i regionów świata. Mam nadzieję, że będziemy świadkami rywalizacji na najwyższym poziomie. Tymczasem jestem przekonany, że przedsmak finałowych zmagań zobaczymy już 28 maja – mówi Jakub Bejnarowicz, Szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej.

CIMA Global Business Challenge to rokroczna inicjatywa Instytutu CIMA. Jego celem jest promowanie i wyznaczanie standardów w dziedzinie rachunkowości zarządczej, dyscyplinie łączącej wiedzę ekonomiczną i biznesową, której specjaliści mają realny wpływ na funkcjonowanie organizacji, w których pracują.

Zobacz również