Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Polak zdobył najlepszy wynik z egzaminu ACCA

14 kwietnia br. podczas gali "ACCA Student Awards" nagrodzeni zostali studenci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z egzaminów.
Kategoria: Wiadomości
18.04.2011

- Podczas egzaminu, który odbył się w Warszawie, w ogromnej sali siedziało nas kilkaset osób. Wiedziałem, że dobrze mi poszło, bo tematyka przedmiotu należy do moich ulubionych, ale aż tak dobrego wyniku się nie spodziewałem. Egzaminy umożliwiające uzyskanie tytułu ACCA nie są łatwe, dlatego tym bardziej jestem dumny z uzyskanego wyniku - mówi Jan Moś.


Zobacz oferty kursów i szkoleń ACCA »


Jan Moś jest studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W ramach ścieżki studiów magisterskich "Finanse i Zarządzanie w Biznesie" realizuje program ACCA. Ścieżka powstała we współpracy Ernst & Young z SGH. W trakcie zajęć studenci zgłębiają wiedzę z takich dziedzin, jak: zarządzanie finansami, raportowanie według MSSF, zapoznają się z zagadnieniami ładu korporacyjnego, prawa handlowego, podatków oraz strategii finansowych, czyli z tym wszystkim, co pozwoli im zostać ekspertami w dziedzinie finansów i zarządzania. Obecnie, Jan przygotowuje się do napisania pracy magisterskiej.


Zobacz oferty kursów i szkoleń ACCA Kraków, woj. małopolskie »


- Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Pana Mosia, polscy studenci już od jakiegoś czasu plasują się w czołówce wykazując się nieprzeciętnymi zdolnościami i wyprzedzając swoich kolegów z innych krajów.  Uzyskanie certyfikatu ACCA to duże wyróżnienie i prestiż, ale przede wszystkim świadectwo doskonałych predyspozycji, profesjonalizmu i nieprzeciętnych zdolności analitycznych. Podczas egzaminów studenci muszą wykazać się wiedzą z zakresu  finansów, która musi wspierać się na fundamencie  systematycznej pracy oraz ogromnej determinacji - mówi Marcin Sojda, wiceprezydent ACCA.


Podczas gali najlepsi studenci odebrali nagrody ufundowane przez przedstawicieli pracodawców i firm szkoleniowych. Jan Moś został dodatkowo uhonorowany prestiżową nagrodą ACCA Global Awards, która przyznawana jest studentom za wybitne osiągnięcia w egzaminach.


Serdeczne gratulacje złożyła swojemu studentowi również Georgia Sophocleous, trenerka w Ernst & Young Academy of Business. Georgia sama posiada kwalifikacje ACCA, od wielu lat prowadzi szkolenia z podstaw rachunkowości finansowej (MSSF) i menedżerskiej oraz z zarządzania strategicznego. Jest wymagającym, ale też bardzo lubianym przez studentów wykładowcą.Tytuł ACCA
należy do najbardziej cenionych kwalifikacji na świecie. Aby go uzyskać, oprócz trzyletniego doświadczenia zawodowego, należy zdać również 14 egzaminów obejmujących wiedzę niezbędną do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem. Uzyskanie tych kwalifikacji jest potwierdzeniem szerokiej wiedzy w zakresie finansów i rachunkowości oraz umiejętności w zakresie organizacji i strategii zarządzania. Tytuł ACCA pomaga absolwentom osiągnąć wysoką pozycję zawodową oraz zwiększa szanse na dynamiczną karierę w nowoczesnym, profesjonalnym środowisku. Jest on wysoko ceniony przez pracodawców, niezależnie od sektora gospodarki.

Zobacz również