Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Relacja z uroczystości wręczenia Certyfikatów Związku Banków Polskich 2017

12 grudnia 2017 roku odbyła się 53. uroczystość wręczenia Certyfikatów Związku Banków Polskich w Systemie Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej.
Kategoria: Wiadomości
18.12.2017

W uroczystości wzięli udział pracownicy sektora bankowego z całego kraju, którym Związek Banków Polskich nadał 73 stopnie zawodowe Dyplomowanego Pracownika Bankowego DPB oraz – po raz pierwszy – 15 stopni zawodowych Senior Menedżera ds. Zarządzania Procesami i Jakością. Szczególne podziękowania za wkład pracy i zaangażowanie otrzymali również przedstawiciele środowiska akademickiego – autorzy nowego podręcznika Bankowość dla Praktyków Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E. 

W trakcie uroczystości Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes ZBP zwrócił uwagę, iż odpowiedzialne i wysoko wykwalifikowane kadry bankowe są gwarantem bezpiecznego i stabilnego funkcjonowania sektora bankowego. 

Autor zdjęć: K. Zapała / ZBP

Jak uzyskać certyfikat Związku Banków Polskich?

Aby uzyskać stopień zawodowy, potwierdzony Certyfikatem ZBP, należy zdać egzamin przed Komisją Egzaminacyjną ZBP. Do egzaminu można przystąpić po wcześniejszym kursie przygotowującym, który prowadzą instytucje szkoleniowe akredytowane przy ZBP (także szkoły bankowe, uczelnie wyższe), ale nie jest to obowiązkowe. Pracownik ubiegający się o uzyskanie Certyfikatu musi wykazać się także odpowiednim stażem pracy w sektorze finansowym i posiadać potwierdzone przez pracodawcę umiejętności i postawy.

Więcej informacji na temat możliwości przystąpienia do szkoleń i egzaminów organizowanych zgodnie z potrzebami instytucji finansowych można uzyskać na stronie internetowej ZBP

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również