Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Okiem eksperta

Akcja redakcyjna: Okiem eksperta

Wiadomości
Okiem ekspertki. Rozwój w dziale Treasury
Wielu rzeczy można się nauczyć, natomiast osoba musi tego chcieć i być zmotywowana, aby stanąć w szranki i zmierzyć się z czekającymi na nią wyzwaniami. – mówi Brygida Pszczółka-Ciupak, Treasury Operations Manager w firmie Kimberly-Clark. Jak wygląda praca w Treasury i przed jakimi szansami oraz próbami ognia stają codziennie pracownicy i menadżerowie w tym dziale? Tego, i wiele więcej, dowiesz się w tym wywiadzie.

Opublikowane: 31.01.2024
Autor: Kamila Brzezińska

Wiadomości
Z jakimi wyzwaniami wiąże się praca managera ds. klientów instytucjonalnych?
Studiował archeologię, jednak swoją karierę zawodową rozwija w branży finansowej. Tomasz Czaplicki, manager ds. klientów instytucjonalnych we Franklin Templeton opowiedział nam o tym, jak wykształcenie przydało mu się w pracy oraz jak wyglądają jego obowiązki.

Opublikowane: 14.12.2023
Autor: Redakcja

Wiadomości
Praca w ROCKWOOL GBS – poznaj historię Marka Szywały
Jak pogodzić rolę Service Managera z Treasury Managerem? Czym jest Continuous Improvement i jak wpływa na organizację? W wywiadzie opowiedział nam o tym Marek Szywała, który w ROCKWOOL GBS pracuje od ponad 6 lat.

Opublikowane: 12.09.2023
Autor: Sylwia Zając

Wiadomości
Współpraca na styku działów, czyli rola finance business partnera w firmie
Liderzy organizacji potrzebują wewnętrznego doradztwa biznesowego opartego o solidną analizę finansową. Szymon Kmiecik, dyrektor departamentu kontrolingu i partnerstwa biznesowego w UNIQA, opowiada o tym, jaką rolę pełni finance business partner w firmie.

Opublikowane: 20.07.2023
Autor: Wiktoria Jackowska, Szymon Kmiecik

Wiadomości
Okiem ekspertki. Rozwój w dziale należności
Indywidualnie skrojona ścieżka kariery w finansach? Tak, to jest możliwe! Agata Pająk, dyrektorka działu accounts receivable w McCormick, opowiada o tym, czym zajmuje się dział należności w księgowości i jakie daje możliwości rozwoju zawodowego.

Opublikowane: 13.07.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Jaką rolę odgrywa dział procurement w organizacji?
Najważniejszą rolę w dziale zakupów pełnią ludzie, którzy te procesy wypełniają i realizują – mówi Agnieszka Zagała, sourcing domain lead w Capgemini Polska. Jak wygląda praca w dziale procurement i jakie kompetencje są tam kluczowe? Przeczytaj wywiad.

Opublikowane: 04.07.2023
Autor: Redakcja

Wiadomości
Kontroling przyszłości okiem ekspertki
Współcześnie firmy mierzą się z wyzwaniem w związku z ilością danych finansowych. Konieczne stało się dostarczenie przejrzystych informacji służacych do podejmowania decyzji. Dominika Jończak, team coordinator w zespole kontrolingu w Getinge SSC, opowiada o tym, jak Getinge buduje nowoczesny dział kontrolingu w Krakowie.

Opublikowane: 22.06.2023
Autor: Dominika Jończak

Wiadomości
Okiem ekspertki. Praca w korporacji po zmianie branży
Czy warto przebranżowić się i rozpocząć pracę w finansach? Martyna Kaźmierska, Supervisor w dziale Payment Factory w DSV ISS, opowiada o tym, jak podjęła decyzję o zmianie zawodu z logopedy na księgową, o swoich pierwszych krokach w firmie oraz o dalszym rozwoju w jej szeregach.

Opublikowane: 06.04.2023
Autor: Martyna Kaźmierska