Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Okiem eksperta

Akcja redakcyjna: Okiem eksperta

Wiadomości
Technologia w służbie biznesu. O tym, jak ważne jest, żeby ogon nie machał psem
Świat rozwija się w tak ekspresowym tempie, że pewnych zmian nie jesteśmy w stanie nawet zauważać. Nowoczesne technologie służą nam na co dzień praktycznie w każdej dziedzinie życia, także w zarządzaniu finansami.

Opublikowane: 23.02.2022
Autor: Michał Wylon

Wiadomości
3 nowe zawody prawnicze: Compliance Officer, AML Officer i IOD
Dynamiczne zmiany, którym podlegają przepisy prawa prowadzą do tego, że na rynku pracy pojawia się wiele nowych specjalności. O tym, jakie ścieżki kariery stoją otworem przed prawnikami opowiada Jarosław Hein, Partner w Rödl & Partner.

Opublikowane: 16.12.2021
Autor: Jarosław Hein

Wiadomości
Pierwsze kroki w Fund Accounting. Kilka ważnych informacji na początek
O tym, jak rozpocząć karierę i osiągnąć sukces w coraz dynamiczniej rozwijającej się branży księgowości funduszy rozmawiamy z Magdaleną Nyczaj, Assistant Vice President w HedgeServ.

Opublikowane: 02.12.2021
Autor: Karolina Zdunowska

Wiadomości
Jak skutecznie rozwijać produkt na wielu rynkach?
“Nie ma nic stałego oprócz zmiany” – parafraza stwierdzenia Heraklita z Efezu syntetycznie daje odpowiedź, w jaki sposób skutecznie rozwijać produkt na globalnym rynku. O tym, co trzeba zrobić, żeby ten cel osiągnąć opowiada Krzysztof Mendelowski z Comarch. 

Opublikowane: 18.11.2021
Autor: Krzysztof Mendelowski

Wiadomości
„Zetki” i „alfy”, czyli liderzy przyszłości
Jakimi przywódcami, menedżerami i pracodawcami będą przedstawiciele młodszych pokoleń? Temat komentuje Anna Radzikowska, wykładowca na programie Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Opublikowane: 28.06.2021
Autor: Anna Radzikowska

Wiadomości
Pracujące mamy skaczą przez płotki. 6 aspektów pracy zawodowej kobiet
O tym, jak wygrać z czasem, gdy trzeba odebrać dziecko z przedszkola a w pracy wrze jak w czajniku na gazie, pisze Ewa Guerri, doradca podatkowy w Accreo.

Opublikowane: 14.06.2021
Autor: Ewa Guerri

Wiadomości
Kiedy dzieci wychodzą z szafy, czyli o pogodzeniu domowych i zawodowych ról
Jak połączyć karierę zawodową z wychowaniem małych dzieci? Może to być nie lada wyzwanie, szczególnie w okresie pandemii, pracy z domu i zamkniętych placówek. Ciekawej analizy z perspektywy pracującej mamy dokonała Ewa Guerri, doradca podatkowy w Accreo.

Opublikowane: 26.05.2021
Autor: Ewa Guerri

Wiadomości
Kontroling na czterech kółkach, czyli o pracy w MAHLE SSC
O kontrolingu w MAHLE, firmie produkującej nowoczesne technologie dla przemysłu motoryzacyjnego, opowiada Andrzej Buczyłowski, Head of Regional Controlling Services Europe. Z tekstu dowiecie się m.in. jakie są dalsze plany rozwoju (także te rekrutacyjne!) Europejskiego Centrum Controllingu MAHLE we Wrocławiu.

Opublikowane: 25.03.2021
Autor: Andrzej Buczyłowski