Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
CIMA (Chartered Institute of Management Accountants)

Artykuły autora: CIMA (Chartered Institute of Management Accountants)

Wiadomości
Raportowanie ESG wpływa na efektywność, innowacyjność i reputację firm
Wraz z wejściem w życie unijnej dyrektywy w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (Corporate Sustainability Reporting Directive, CSRD) znacznie rozszerzył się zakres raportowanych danych, obejmujących kwestie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Oznacza to dla organizacji w Polsce i Europie nowe obowiązki, ale i możliwości.

Opublikowane: 05.06.2024
Autor: CIMA (Chartered Institute of Management Accountants)

Wiadomości
Specjalizacja z współczesności. Nowe rozwiązania edukacyjne w służbie ambitnych finansistów
Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego, w ciągu najbliższych dwóch lat ponad połowa pracowników będzie musiała zwiększyć swoje kompetencje lub się przekwalifikować. W odpowiedzi na to wyzwanie organizacje AICPA & CIMA stworzyły platformę edukacyjną online, która pomaga specjalistom z dziedziny rachunkowości i finansów sprostać wymaganiom jutra.

Opublikowane: 23.10.2023
Autor: Artykuł sponsorowany

Raporty
Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wyrównywanie szans na sukces zawodowy
Analiza sytuacji kobiet na rynku pracy w branży finansowo-księgowej w Polsce na podstawie badania Hays Poland wskazuje zdaniem AICPA & CIMA, że firmy powinny wdrożyć praktyki, by zapewnić im lepsze wsparcie. Międzynarodowy Dzień Kobiet to okazja dla biznesu, by wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na odniesienie sukcesu zawodowego wróciło na właściwe tory.

Opublikowane: 08.03.2023
Autor: Redakcja

Wiadomości
Blockchain a kariera w finansach. Jak wejść do gry?
Eksperci CIMA podpowiadają, jak pokierować swoją karierą, by być gotowym na upowszechnienie się technologii blockchain w finansach.

Opublikowane: 09.11.2022
Autor: CIMA (Chartered Institute of Management Accountants)