Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Artykuły autora: MW

Wiadomości
Czym zabłysnąć podczas rekrutacji na CFO?
Rola dyrektora finansowego wykracza dziś daleko poza funkcję "policjanta" pilnującego w firmie kosztów, podatków i obiegu pieniędzy. Współczesny szef finansów to strateg, partner biznesowy i negocjator.

Opublikowane: 10.12.2013
Autor: Jakub Jański, MW

Wiadomości
Nudny jak finansista?
Stereotypowy finansista z dużej firmy to „korporacyjny klon” w ciemnym garniturze i krawacie. Czasem spotykamy określenie „nudny jak księgowy”. Czy szary strój to obowiązkowy mundurek finansistów?

Opublikowane: 18.11.2013
Autor: Jakub Jański, MW

Wiadomości
Atrakcyjność w oczach finansisty
O atrakcyjności pracodawcy oprócz wynagrodzenia i prestiżu decyduje coraz więcej czynników pozapłacowych. Czasem wyglądają one dość egzotycznie dla starszych pokoleń pracowników.

Opublikowane: 17.10.2013
Autor: Jakub Jański, MW

Wiadomości
Co współcześnie oznacza realizowanie kariery?
Ścieżka kariery przestaje być dziś rozumiana jako przewidywalna, pionowa wspinaczka po szczeblach kariery. Co dziś właściwie znaczy: "robić karierę"?

Opublikowane: 10.09.2013
Autor: Jakub Jański, MW

Wiadomości
Praca tymczasowa dotyczy finansistów?
Wbrew utartym opiniom zapotrzebowanie na pracę tymczasową w finansach nie wzrasta w okresie urlopowym. Współpraca z agencją to coraz powszechniejszy sposób na całoroczne uelastycznienie pracy finansistów.

Opublikowane: 13.08.2013
Autor: Jakub Jański, MW

Wiadomości
Ani kroku w tył?
Decyzja o przyjęciu stanowiska niższego niż do tej pory nie musi być krokiem w tył w karierze. Trzeba tylko mieć wizję dalszej drogi i umieć przekonać o tym rekruterów.

Opublikowane: 29.07.2013
Autor: Jakub Jański, MW

Wiadomości
Finansista zmienia trasę
Czy umiejętności przez finansistów zdobyte podczas studiów oraz w czasie zatrudnienia w finansach przydają się na rynku pracy w obszarach poza finansami?

Opublikowane: 10.04.2013
Autor: MW

Wiadomości
Kryzys to test zaufania
Problemy banków, które zaczęły przenikać do mediów i świadomości społecznej w 2008 roku, zmieniły ich wizerunek w oczach opinii publicznej. Czy jednak problemy z reputacją bankowców przekładają się na ich atrakcyjność jako pracodawców?

Opublikowane: 19.02.2013
Autor: MW