Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CRM (Certified Risk Manager)

W tym artykule znajdziesz informacje dotyczące kwalifikacji zawodowej CRM (Certified Risk Manager).
13.12.2021

CRM (Certified Risk Manager) jest międzynarodową kwalifikacją z zakresu zarządzania ryzykiem.

Dane podstawowe

Kwalifikacja CRM przyznawana jest przez The National Alliance for Insurance Education & Research – powstały w 1969 roku amerykański instytut szkoleniowy specjalizujący się w branży ubezpieczeń i zarządzaniu ryzykiem. 

Zakres

Podstawowym wymogiem certyfikacyjnym jest ukończenie pięciu kursów. Każdy kurs zakończony jest egzaminem weryfikującym zdobytą w czasie jego trwania wiedzę.

Każdy w kursów dotyczy odrębnego zakresu tematycznego:

  1. Principles of Risk Management;
  2. Analysis of Risk;
  3. Control of Risk;
  4. Financing of Risk;
  5. Practise of Risk Management.

Uczestnicy kursu mogą zapisać się na zajęcia stacjonarne lub do klasy internetowej. Uczestnicy kursu online oprócz dostępu do materiałów, zadań i quizów, mają także możliwość konsultowania wszelkich wątpliwość na forum uczestników i organizatorów kursu.

Zarówno kursy, jak i egzaminy przeprowadzane są wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Dlatego korzystną alternatywą dla osób, które nie mieszkają na terenie Stanów Zjednoczonych, jest wzięcie udziału w kursie online.

Czas trwania

W celu uzyskania certyfikatu wymagane jest ukończenie cyklu kursów w okresie nie dłuższym niż 5 lat od zdania pierwszego egzaminu.

Perspektywy rozwoju

Certyfikowani CRM posiadają wiedzę w zakresie identyfikowania, analizowania, kontrolowania i finansowania ryzyka finansowego.

Posiadacze tej kwalifikacji zwykle znajdują zatrudnienie w  instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się zarządzaniem ryzykiem finansowym, takich jak: banki inwestycyjne, komercyjne i centralne, firmy audytorskie, doradcze, consultingowe czy duże przedsiębiorstwa.

Opracowanie na podstawie The National Alliance for Insurance Education & Research.

Stanowiska, które łatwiej osiągnąć