Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CRM (Certified Risk Manager)

Zarówno kursy, jak i egzaminy przeprowadzane są wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Dlatego korzystną alternatywą dla osób, które nie mieszkają w Stanach Zjednoczonych, jest wzięcie udziału w kursie online.
30.12.2013

CRM (Certified Risk Manager) jest międzynarodową kwalifikacją z zakresu zarządzania ryzykiem.

Dane podstawowe

Kwalifikacja CRM przyznawana jest przez The National Alliance for Insurance Education & Research – powstały w 1969 roku amerykański instytut szkoleniowy specjalizujący się w branży ubezpieczeń i zarządzaniu ryzykiem. W programach szkoleniowych The National Alliance organizowanych we wszystkich stanach oraz w Internecie każdego roku bierze udział ponad 100 tysięcy osób.

Zakres

Podstawowym wymogiem certyfikacyjnym jest ukończenie pięciu kursów. Każdy kurs zakończony jest egzaminem weryfikującym zdobytą w czasie jego trwania wiedzę.

Każdy w kursów dotyczy odrębnego zakresu tematycznego:

  1. Principles of Risk Management;
  2. Analysis of Risk;
  3. Control of Risk;
  4. Financing of Risk;
  5. Practise of Risk Management.

Czas trwania egzaminu: 2 godziny i 30 minut
Typ: pytania otwarte
Objętość: 18-21 pytań

Uczestnicy kursu mogą zapisać się na zajęcia stacjonarne lub do klasy internetowej. Uczestnicy kursu online oprócz dostępu do materiałów, zadań i quizów, mają także możliwość konsultowania wszelkich wątpliwość na forum uczestników i organizatorów kursu.

Cena zarówno kursu internetowego, jak i stacjonarnego wynosi 430 dolarów. Kursy stacjonarne organizowane są w formie kilkudniowych zjazdów, natomiast internetowe trwają 5 tygodni.

Zarówno kursy, jak i egzaminy przeprowadzane są wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Dlatego korzystną alternatywą dla osób, które nie mieszkają na terenie Stanów Zjednoczonych, jest wzięcie udziału w kursie online.

Czas trwania

W celu uzyskania certyfikatu wymagane jest ukończenie cyklu kursów w okresie nie dłuższym niż 5 lat od zdania pierwszego egzaminu

Perspektywy rozwoju

Certyfikowani CRM posiadają wiedzę w zakresie identyfikowania, analizowania, kontrolowania i finansowania ryzyka finansowego.

Posiadacze tej kwalifikacji zwykle znajdują zatrudnienie w  instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się zarządzaniem ryzykiem finansowym, takich jak: banki inwestycyjne, komercyjne i centralne, firmy audytorskie, doradcze, consultingowe czy duże przedsiębiorstwa.

Opracowanie na podstawie The National Alliance for Insurance Education & Research.

Stanowiska, które łatwiej osiągnąć