Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

IRM (International Certificate in Enterprise Risk Management)

W tym artykule znajdziesz informacje dotyczące kwalifikacji zawodowej IRM (International Certificate in Enterprise Risk Management).
13.12.2021

IRM (International Certificate in Enterprise Risk Management) jest międzynarodową kwalifikacją z zakresu zarządzania ryzykiem.

Dane podstawowe

Kwalifikacja IRM przyznawana jest przez Institute of Risk Management – organizację non-profit zajmującą się organizacją szkoleń i kursów, a także przyznawaniem kwalifikacji zawodowych w zakresie zarządzania ryzykiem. Członkowie organizacji IRM mieszkają w ponad 100 krajach. Każdy z nich działa w branży zarządzania ryzykiem.

International Certificate in Enterprise Risk Management to idealna kwalifikacja dla każdego, kto szuka solidnych podstaw w teorii i praktyce skutecznego zarządzania ryzykiem. 

Zakres

Egzaminy IRM odbywają się online. 

Zakres wiedzy potrzebnej do zdobycia certyfikatu obejmuje dwa moduły. Pierwszy związany jest z badaniem elementów procesu zarządzania ryzykiem, natomiast moduł 2 wyjaśnia, w jaki sposób kultura organizacyjna i apetyt na ryzyko mogą wpłynąć na realizację takich procesów. 

Perspektywy rozwoju

Zakres wiedzy, której posiadania IRM jest potwierdzeniem jest bardzo obszerny i i wymagający. Dlatego kwalifikacja IRM przeznaczony jest zarówno dla osób rozpoczynających pracę w zakresie zarządzania ryzykiem, jak i specjalistów działających w tym sektorze.

Opracowanie na podstawie The Institute of Risk Management.