Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Networking

W poniższym artykule wyjaśnimy, co oznacza pojęcie networking.
24.02.2020
W poniższym artykule wyjaśnimy, co oznacza pojęcie networking.

Co to jest networking? Definicja

Networking to "budowanie i podtrzymywanie relacji". Taka definicja pojawia się często, ale jest na tyle ogólna, że jej zrozumienie może sprawiać spore problemy. Informacje o planowanym networkingu pojawiają się często na plakatach czy w informacjach prasowych zapowiadających wydarzenia o charakterze biznesowym, takich jak konferencje, szkolenia czy targi.

Networkingiem określa się czas, który organizatorzy pozostawiają uczestnikom na swobodną rozmowę, zapoznanie się i chwilę rozmowy. To możliwość zbudowania nowych relacji biznesowych lub podtrzymanie tych nawiązanych wcześniej.

Sztuka networkingu. Co to takiego?

Coraz częściej mówi się o "sztuce networkingu", bowiem umiejętność przedstawienia się nieznanej osobie i rozpoczęcia swobodnej rozmowy jest nielada wyzwaniem.

Są jednak i tacy, którzy na tego typu spotkaniach czują się jak ryby w wodzie i swobodnie prowadzą pogawędki, które później procentują wieloma nowymi znajomościami i... wizytówkami w kieszeni. Wizytówki są artefaktem, który towarzyszy tego typu spotkaniom przypieczętowaniem dobrze poprowadzonej rozmowy i nadzieją na kontakt, także po zakończeniu wydarzenia. To, czy ktoś zainteresuje się naszą osobą, zależy jednak nie od rodzaju papieru, na którym został wydrukowany nasz numer telefonu, ale od tych 5-10 minut swobodnej wymiany zdań.