Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2019-11-25
Warszawa, mazowieckie
Bankowość
Bank Millennium jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce.
Mocną pozycję zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu, zrozumieniu potrzeb Klientów
oraz nieustannemu doskonaleniu oferowanych usług.

Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisku:
Starszy Specjalista ds. Oceny Sytuacji Ekonomiczno-Finansowej Przedsiębiorstw
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.:

Obowiązki:

  • Monitorowanie i ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw
  • Identyfikacja aktualnych i potencjalnych zagrożeń zdolności kredytowej
  • Ocena jakości zabezpieczeń kredytów korporacyjnych

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym lub pokrewnym
  • Umiejętność oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw - sektor BIG
  • Umiejętność interpretacji danych finansowych
  • Znajomość obowiązujących zasad dotyczących klasyfikacji ekspozycji i tworzenia odpisów aktualizujących i innych z obszaru ryzyka kredytowego
  • Umiejętność analizy sprawozdań finansowych podmiotów gospodarczych dla potrzeb oceny zdolności kredytowej
  • Umiejętność oceny indywidualnej przedsiębiorstw i jednostek samorządowych (case-by-case)
  • Zdolność do identyfikacji przesłanek utraty wartości i zdarzeń świadczących o istotnym wzroście ryzyka kredytowego.
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Bardzo dobra znajomość Excel
  • Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w poszukiwaniu rozwiązań

Oferujemy:

  • Interesującą i odpowiedzialną pracę w międzynarodowej instytucji finansowej
  • Możliwości rozwoju zawodowego i ciągłego podnoszenia kwalifikacji
  • Umowę o pracę i atrakcyjny pakiet socjalny
Aplikuj w ciągu 14 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.