Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2020-02-10
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Analiza
Grupa Banku Millennium jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Mocną pozycję zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu, zrozumieniu potrzeb Klientów oraz nieustannemu doskonaleniu oferowanych usług.

Obecnie do Projektu Millennium Bank Hipoteczny poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisku:
Specjalista ds. Ryzyka Rynkowego i Ryzyka Płynności - Projekt Millennium Bank Hipoteczny
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.:

Główne zadania:

  • Zapewnienie zgodności zarządzania ryzykiem oraz bieżące monitorowanie ekspozycji na ryzyko rynkowe i ryzyko płynności w Banku zgodnie z wymogami nadzorczymi
  • Sporządzanie analiz oraz regularnych raportów dla kierownictwa wyższego szczebla oraz dla organów nadzoru finansowego
  • Przeprowadzanie testów równowagi pokrycia i płynności zgodnie z postanowieniami „Ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych” oraz zgodnie z właściwym rozporządzeniem Ministra Finansów w tym zakresie
  • Opracowanie, rozwijanie i weryfikacja metod pomiaru, monitorowania i prognozowania ryzyka płynności (w tym testy warunków skrajnych)
  • Tworzenie wewnętrznych regulacji Banku i specyfikacji technicznych

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: metody ilościowe, ekonometria, statystyka)
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w instytucji finansowej
  • Praktyczne doświadczenie w obsłudze baz danych, w tym znajomości MS SQL i technik optymalizacji zapytań oraz bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel (w tym VBA będzie dodatkowym atutem)
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Dbałość o wysoką jakość wykonywanej pracy oraz dostarczanie wyników w krótkich terminach i pod presją czasu

Oferujemy:

  • Kreatywną pracę i możliwość wykazania się inicjatywą w realizacji zadań
  • Stabilne zatrudnienie oraz możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji w ramach struktur Grupy Banku Millennium
  • Umowę o pracę, prywatną opiekę zdrowotną oraz atrakcyjny pakiet socjalno-motywacyjny i rekreacyjny
Aplikuj w ciągu 14 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.