EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2020-09-15
Wrocław, dolnośląskie
Konsulting, Analiza

Praktykant - Analityk w Zespole Doradztwa Aktuarialnego, Consulting
Jesteśmy największym zespołem doradztwa aktuarialnego w Polsce będącym integralną częścią EY European Actuarial Services, wiodącej praktyki aktuarialne w Europie liczącej ponad 500 osób. Naszym klientom oferujemy szeroki wachlarz narzędzi wspomagających zarządzanie oraz usług doradczych z zakresu ubezpieczeń majątkowych i życiowych, obejmujących m.in. projekty aktuarialne:
  • kompleksowe przeglądy przygotowania i implementacje standardu IFRS 17;
  • projekty dotyczące taryfikacji ubezpieczeniowych i polityki cenowej z wykorzystaniem modeli GLM;
  • kompleksowe wsparcie w zarządzaniu ryzykiem w zakładach ubezpieczeń;
  • modelowanie portfeli ubezpieczeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych metod segmentacji i zarządzania polityką cenową;
  • przeglądy zgodności modeli i procesów z przepisami prawa oraz wytycznymi regulatorów;
  • implementacja, kalibracja i walidacja Modeli Wewnętrznych;
  • modelowanie ubezpieczeń życiowych w środowisku Prophet i MoSeS;
  • wykorzystanie zaawansowanych technik danych (uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji) w ubezpieczeniach;
  • wsparcie kluczowych transakcji i wycen spółek ubezpieczeniowych;
  • optymalizacja i automatyzacja procesów aktuarialnych.

Możliwości, jakie na Ciebie czekają:

  • udział w różnorodnych projektach dotyczących zarówno ubezpieczeń majątkowych, jak i życiowych, w zależności od preferencji;
  • elastyczna forma zatrudnienia i środowisko pracy umożliwiające kontynuację i podejmowanie studiów;
  • możliwość szybkiego rozwoju zawodowego, z wykorzystaniem szerokiej palety szkoleń merytorycznych i biznesowych.

Twoje główne zadania:

  • uczestnictwo w projektach doradztwa ubezpieczeniowego realizowanych przez zespoły doświadczonych managerów i konsultantów;
  • przygotowywanie modeli aktuarialnych w różnych narzędziach (np. Prophet, Excel, R) oraz prezentacji dla klientów;
  • wsparcie w przygotowaniu kompleksowych analiz wybranych spółek ubezpieczeniowych działających w Polsce i całej Europie.

Potrzebne umiejętności i doświadczenie:

  • status studenta III-V roku studiów (praktykant) lub ukończenie przynajmniej pierwszego stopnia studiów (analityk) na kierunku: matematyka, fizyka, informatyka, ekonomia/ekonometria, metody ilościowe bądź pokrewne;
  • zainteresowanie tematyką ubezpieczeniową i aktuarialną oraz finansową;
  • samodzielność w realizacji zadań i zdolności analityczne;
  • biegła znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie;
  • bardzo dobra znajomość MS Excel oraz innych programów pakietu MS Office (Word, Power Point, Access).

Dodatkowym atutem będzie:

  • doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, finansowej lub doradczej;
  • znajomość innych języków obcych (na przykład języka niemieckiego/francuskiego/włoskiego).

Kogo szukamy:

Zależy nam na osobach, które efektywnie planują swój czas pracy, wychodzą z inicjatywą, są samodzielne w działaniu i chętne do nauki nowych obszarów wiedzy. Dodatkowo, idealny kandydat posiada umiejętność jasnego przedstawiania informacji i dobrego komunikowania się oraz efektywnie pracuje w zespołach, w tym zespołach wirtualnych. Miejscem pracy jest biuro EY we Wrocławiu.

Oferujemy:

Najlepsza praktyczna szkoła biznesu
Kwalifikacje oraz certyfikaty
Indywidulna mapa szkoleń
Elastyczny czas i miejsce pracy
Własny Career Consuelor
Program EY Care&Wellness i owoce w biurze
Pożyczka na start
Biuro z ładnym widokiem i w prestiżowej lokalizacji
O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie.
W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.