Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2021-03-03
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Analiza

W Banku Millennium cenimy różnorodność, bo każdy z nas jest inny i prezentuje swoje, oryginalne
spojrzenie na świat. Dzięki temu tworzymy kompletny, zgrany zespół.
Dołącz do nas i rozwijaj się w jednej z największych i najbardziej innowacyjnych
instytucji finansowych w Polsce, ceniącej najwyższe standardy i doskonałą jakość.
Zdobywaj doświadczenie i rozwijaj swoje talenty zawodowe w Departamencie Ryzyka na stanowisku:

Starszy Specjalista ds. Ryzyka Płynności
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.:

Główne zadania:

  • Przygotowywanie analiz oraz regularnych raportów w zakresie ryzyka płynności dla kierownictwa wyższego szczebla oraz do organów nadzoru finansowego, w szczególności w zakresie sprawozdawczości nadzorczej (Uchwała KNF 386/2008, LCR, NSFR, ALMM)
  • Opracowanie, rozwijanie i weryfikacja metod pomiaru, monitorowania i prognozowania ryzyka płynności (w tym w warunkach skrajnych)
  • Rozwijanie narzędzi analitycznych związanych z rozwojem systemu do pomiaru i raportowania ryzyka płynności
  • Automatyzacja i optymalizacja procesu obliczeń oraz raportowania z wykorzystaniem zapytań MS SQL
  • Zapewnienie zgodności zarządzania ryzykiem płynności w Banku z wymogami nadzorczymi oraz najlepszymi praktykami rynkowymi poprzez analizowanie aktów prawnych i standardów rynkowych
  • Tworzenie wewnętrznych regulacji Banku i specyfikacji technicznej

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe z tytułem magistra (preferowane kierunki: metody ilościowe, ekonometria, informatyka)
  • Minimum 4-letnie doświadczenie pracy na podobnym stanowisku w instytucji finansowej
  • Dobra znajomość instrumentów finansowych oraz produktów bankowych
  • Wiedza z zakresu wymogów regulacyjnych i sprawozdawczych w zakresie ryzyka płynności (CRR/CRD IV, Uchwały oraz rekomendacje KNF)
  • Praktyczne doświadczenie w obsłudze dużych baz danych, w tym zaawansowanej znajomości MS SQL i technik optymalizacji zapytań
  • Bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office, w szczególności MS Excel (w tym VBA będzie dodatkowym atutem)
  • Dobra znajomość metod statystycznych i ekonometrycznych oraz zdolność do ich zastosowania w zakresie pomiaru ryzyka płynności
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Dbałość o wysoką jakość wykonywanej pracy oraz dostarczanie wyników w krótkich terminach i pod presją czasu
  • Zdolność do samodzielnej pracy i dostarczania produktów gotowych do użycia

Oferujemy:

  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i poszerzania wiedzy w obszarze ryzyka rynkowego, ryzyka stopy procentowej i ryzyka płynności
  • Mnóstwo okazji do współpracy nad realizacją ambitnych zadań, także w projektach międzywydziałowych w Departamencie Ryzyka
  • Indywidualne i odpowiedzialne zadania
  • Pracę w młodym zespole, który chętnie dzieli się wiedzą
  • Umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną
  • Bezpieczne i elastyczne warunki pracy - praca w systemie hybrydowym (home office oraz praca w biurze przy zachowaniu środków ostrożności i uwzględnieniu aktualnej sytuacji epidemicznej)
Aplikuj w ciągu 14 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.