mBank S.A.
Data aktualizacji: 2021-04-05
Warszawa, mazowieckie
Bankowość
REKRUTACJA ZDALNA

Od nas dostaniesz:

Swobodny
dress code
Dostęp do
bazy szkoleń
Elastyczne
godziny pracy
Pracę
w metodologii
zwinnej - Agi
Wysokiej
jakości sprzęt
do pracy
Pracę w jednym
z największych
software hous'ów
w kraju

Dowiedz sie co wyróżnia mBank w IT:

Przekonaj się sam!

mBank ostrzega: Praca z nami to kontakt z najnowszymi technologiami!
Specjalista ds. architektury korporacyjnej
miejsce pracy: Warszawa, nr referencyjny: AFE/015/0221

Dołącz do zespołu, który pomaga planować i realizować strategie Grupy mBanku przy pomocy podejścia architektonicznego.

Szukamy osoby, która:

  • posiada ponadprzeciętne umiejętności analityczne
  • potrafi posługiwać się ramami architektonicznymi TOGAF (lub analogiczne ramy); mile widziany certyfikat
  • posiada praktyczne umiejętności modelowania przede wszystkim w ArchiMate; potrafi czytać UML i BPMN
  • potrafi posługiwać się dowolnym repozytorium architektonicznym / narzędziem do modelowania wyposażonym w repozytorium
  • ma wiedzę na temat dobrych praktyk z obszaru zarządzania IT: ITIL, COBIT
  • potrafi efektywnie komunikować złożone zagadnienia osobom na różnych szczeblach organizacji, włącznie z CxO i zarówno w IT jak i w Biznesie
  • zna język angielski na poziomie komunikatywnym (B1)
  • jest samodzielna w szukaniu rozwiązań
  • lubi się uczyć i chętnie dzieli się swoją wiedzą
  • ma doświadczenie w inicjatywach dotyczących formułowania strategii IT/biznesowej
  • posiada min. trzy lata doświadczenia w zakresie architektury korporacyjnej / architektury korporacyjnej IT
  • posiada min. pięć lat doświadczenia w zakresie analizy biznesowej, architektury rozwiązań; doświadczenie z branży finansowej lub telekomunikacyjnej będzie dodatkowym atutem

Zadania:

  • udział w budowie strategii biznesowej Grupy
  • facylitacja opracowywania strategii IT, monitorowanie realizacji strategii IT
  • uczestnictwo w opracowywaniu wizji architektonicznej oraz definiowaniu pryncypiów architektonicznych
  • projektowanie architektury przyszłego działania organizacji i roadmapy dojścia
  • nadzorowanie przestrzegania zasad ładu architektonicznego
  • a w tym nadzorowanie realizacji projektów i programów pod kątem ich zgodności z obowiązującą architekturą
  • analiza krajobrazu rozwiązań IT - ich jakości technicznej, efektywności kosztowej oraz wartości biznesowej i strategicznej
  • rozwój procesów zarządzania architekturą korporacyjną w organizacji oraz zapewnianie ich stosowania
  • propagowanie wiedzy o architekturze korporacyjnej i promowanie stosowania koncepcji architektury korporacyjnej wewnątrz organizacji; dzielenie się wiedzą
  • realizowanie zadań w ramach wewnętrznego systemu kontroli wewnętrznej
  • bliska współpraca z Dyrektorami Departamentów IT oraz Biznesowych

Oferujemy:

  • wpływ na planowanie i realizację strategii mBanku
  • wpływ na rozwój praktyki architektonicznej w Grupie mBanku
  • pracę z ludźmi otwartymi na wspólne myślenie

Poziom stanowiska
Specjalista