EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2021-04-20
Warszawa, mazowieckie
Konsulting, Analiza

Analityczka / Analityk – Budowa i Walidacja Modeli dla Ryzyka Kredytowego i Analityki Danych

Zapraszamy Cię do dołączenia do zespołu dostarczającego innowacyjne rozwiązania dla istotnych problemów klientów sektora finansowego w kraju i na świecie. Praca z dowolnego miejsca w Polsce.

Możliwości, jakie na Ciebie czekają

  • szybkie tempo rozwoju – w temacie zarówno zagadnień stricte merytorycznych, jak i doświadczenia biznesowego w zakresie modelowania ryzyka kredytowego i analityki danych
  • różnorodność zagadnień i wyzwań, mała powtarzalność zadań
  • rozwój umiejętności miękkich – zespołowej pracy projektowej, profesjonalnej komunikacji i współpracy z naszymi klientami, organizacji pracy i priorytetyzacji zadań

Twoje główne zadania:

  • Będziesz członkiem zespołu projektowego, a do Twoich zadań należeć będą:
    • budowanie i walidacja modeli opartych o metody ilościowe/analitykę danych dla obszaru ryzyka i optymalizacji decyzji biznesowych w ramach realizacji projektów
    • wsparcie w zarządzaniu projektem
    • efektywna współpraca w zespole
    • wsparcie w rozwoju młodszych członków zespołu
    • dbanie o relacje z klientami oraz w ramach sieci EY

Twoje dotychczasowe doświadczenie:

  • pasjonującej się zarządzaniem i modelowaniem ryzyka kredytowego, która wiąże swoją przyszłość zawodową z tą tematyką
  • gotowej rozwiązywać nieszablonowe problemy, umiejącej myśleć w sposób wykraczający poza schematy
  • znajdującej przyjemność w ciągłej nauce i rozwoju
  • potrafiącej współpracować w zespole i z dużymi umiejętnościami komunikacyjnymi
  • posiadającej jednoroczne lub dłuższe doświadczenie w takich obszarach, jak:
  • budowa lub walidacja modeli (modele ratingowe / scoringowe, MSSF 9, IRB, podejmowanie decyzji kredytowych, stress testy, optymalizacja działań marketingowych / sprzedażowych / windykacyjnych)
  • praktyczna znajomość otoczenia regulacyjnego funkcjonowania instytucji bankowej, w tym: standardów rachunkowości w zakresie wymaganym do budowy modeli, CRD/CRR, wymagań KNF i EBA
  • z wyższym wykształceniem lub w trakcie studiów magisterskich (preferowane kierunki ścisłe np. ekonometria, matematyka,
  • statystyka, informatyka)
  • lubiącej i potrafiącej programować (preferowana znajomość języka SQL oraz np.: Python, R, SAS, Spark) znającej język angielski i język polski na poziomie zaawansowanym

Docenimy również:

  • certyfikaty: FRM, PRM lub CFA
  • doświadczenie w pracy projektowej
  • doświadczenie w budowie lub utrzymaniu modeli predykcyjnych Machine Learning wykorzystywanych w analityce danych
  • doświadczenie we wdrażaniu platform technologicznych w obszarze analityki danych lub ryzyka

Oferujemy:

  • bezpośredni udział w projektach dotyczących ryzyka kredytowego dla wiodących instytucji finansowych w Polsce i na świecie
  • możliwość dynamicznego rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie
  • wsparcie w zdobywaniu uznawanych na rynku kwalifikacji oraz certyfikatów, np. darmowy EY Tech MBA by Hult

a także
Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.