EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2021-04-29
Warszawa, mazowieckie
Konsulting
REKRUTACJA ZDALNA
Praktykant / Praktykantka w Zespole Transaction Diligence

Zespół Transaction Diligence zajmuje się przeprowadzaniem finansowego due diligence, czyli szczegółową analizą sytuacji finansowej badanego podmiotu wraz z określeniem potencjalnych ryzyk związanych z planowaną transakcją nabycia/zbycia udziałów. Jest odpowiedzialny za raporty z przeprowadzonych analiz finansowego due diligence dla strony kupującej (Buy-side Due Diligence) oraz dla strony sprzedającej (Sell-side Due Diligence). Główną siedzibą Zespołu jest Warszawa, jednak rozwija on swoją obecność także w największych miastach w Polsce (np. Poznaniu, Gdańsku, Katowicach czy Krakowie) oraz ich okolic, wykorzystując w dużym stopniu możliwości pracy zdalnej.

Możliwości, które na Ciebie czekają

Dołączając do zespołu będziesz uczestniczyć w transakcjach zakupu i sprzedaży przedsiębiorstw, udzielać wsparcia przy realizowanych transakcjach i negocjacjach. Weźmiesz udział w badaniach typu due diligence, identyfikując najważniejsze kwestie finansowe o których powinni wiedzieć nasi klienci.

Twoje główne zadania

  • Wsparcie Zespołu projektowego w analizie rachunku zysków i strat, bilansu, rachunku przepływów pieniężnych a także innych danych finansowych badanego podmiotu;
  • Uczestnictwo w spotkaniach oraz telekonferencjach z osobami zarządzającymi badanym podmiotem;
  • Uczestnictwo w przygotowywaniu poszczególnych sekcji raportu z przeprowadzonych analiz due diligence.

Umiejętności, które wykorzystasz

  • Zdolności analityczne - analiza danych finansowych i umiejętność wyciągania wniosków,
  • Dobra znajomość Excel, Power Point,
  • Umiejętność pracy w zespole i łatwość nawiązywania kontaktów,
  • Dobra organizacja pracy i zaangażowanie,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka polskiego,
  • Gotowość do odbywania podróży służbowych.

Twoje dotychczasowe doświadczenie

  • Praktyczna wiedza z zakresu podstaw rachunkowości i finansów (w tym znajomość sprawozdań finansowych) zdobyta podczas studiów, praktyk lub stażu,
  • Dodatkowe doświadczenia związane z działalnością akademicką – np. projekty studenckie, przynależność do kół naukowych.

Docenimy również

  • Pierwsze doświadczenia zdobyte podczas pracy lub praktyk w obszarze doradztwa transakcyjnego.

Pasujesz do nas jeśli

Poszukujemy absolwentów studiów magisterskich lub studentów ostatniego roku studiów magisterskich posiadających umiejętność twórczego rozwiązywania problemów oraz podejmowania szybkich i trafnych decyzji, które są niezwykle przydatne w planowaniu i przeprowadzaniu transakcji dla obsługiwanych przez nas podmiotów.

Oferujemy

  • Jeżeli studiujesz przynajmniej na 2 roku studiów magisterskich – 3-miesięczne płatne praktyki,
  • Jeżeli skończyłaś/eś studia i jesteś dostępna/y w pełnym wymiarze godzinowym – umowę o pracę,
  • Bezpośredni udział w projektach w Polsce i w Europie,
  • Pracę w międzynarodowych zespołach,
  • Możliwość dynamicznego rozwoju,
  • Przyjazną atmosferę pracy.

a także
Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.