mBank S.A.
Data aktualizacji: 2021-06-17
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Rynki kapitałowe
REKRUTACJA ZDALNA

Od nas dostaniesz:

Kartę
sportową
Dostęp do wewnętrznego rynku pracy Elastyczny czas pracy
Prywatną opiekę medyczną Dostęp do kursów LinkedIn Learning Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy

Zobacz, jak się u nas pracuje!

Chcesz więcej?

mBank ostrzega:
Praca z nami grozi przyjemnością codziennych zadań!
Specjalista ds. nadzoru inwestycyjnego
miejsce pracy: Warszawa, nr referencyjny: SPE/88/0521

Dołącz do zespołu Departamentu Compliance mBanku.

Twój zakres obowiązków w tej roli będzie wyglądał następująco:

  • Monitorowanie zmian w przepisach prawa w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, w tym wskaźników referencyjnych i ich stosowania; monitorowanie regulacji UE oraz innych krajów w powyższym zakresie
  • Bieżąca analiza informacji banków centralnych, organów nadzorczych, administratorów wskaźników i z innych źródeł pod katem ich potencjalnego wpływu na stosowanie przez bank wskaźniki referencyjne
  • Bieżąca analiza informacji od jednostek mBanku stosujących wskaźniki
  • Organizowanie i koordynowanie prac grupy ekspertów; uczestniczenie w jej pracach; wydawanie rekomendacji dla jednostek stosujących wskaźniki referencyjne.
  • Przygotowywanie ustalonych przez grupę ekspertów harmonogramów wdrażania zmian i monitorowanie ich realizacji
  • Uczestnictwo w posiedzeniach Komitetu CALCO, grup roboczych ZBP w zakresie wskaźników referencyjnych
  • Opiniowanie regulacji wewnętrznych Banku
  • Sporządzanie raportów dla Zarządu, Komitetu CALCO lub innych jednostek
  • Udział w kontrolach związanych ze stosowaniem przez bank wskaźników referencyjnych
  • Współpraca z Commerzbankiem w zakresie wprowadzania wspólnych standardów w ww. zakresie

Posiadasz wiedzę, kompetencje oraz umiejętności:

  • Masz wiedzę i doświadczenie na temat: rynków finansowych i działalności banków i firm inwestycyjnych, instrumentów finansowych i produktów kredytowych, w tym zasad stosowania do nich stawek referencyjnych
  • Znasz przepisy w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, działalności banków i firm inwestycyjnych, w tym rynku wskaźników referencyjnych oraz ogólnej istoty wskaźników referencyjnych i ich zastosowania
  • lubisz pracę projektową i wiesz jak efektywnie poprowadzić prace projektowe
  • Swobodnie pracujesz z aplikacjami MS Office
  • Komunikujesz się w j. angielskim, znasz słownictwo z zakresu rynków finansowych
  • Cechuje Cię łatwość wyrażania zwięzłych opinii, które są zrozumiałe dla innych
  • Presja czasu nie jest Ci straszna
  • Pracujesz z zaangażowaniem, odpowiedzialnością i pasją

Poziom stanowiska
Specjalista