EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2021-06-09
Warszawa, mazowieckie
Podatki, Konsulting, Księgowość
REKRUTACJA ZDALNA
Seniorka/Senior, Zespół Postępowań Podatkowych i Sądowych

Masz szansę dołączyć do najlepszych – w rankingu Dziennika Gazety Prawnej EY po raz kolejny uznany został „Najlepszą firmą doradztwa podatkowego 2020” w kategorii „Spory podatkowe”. Zespół Postępowań Podatkowych i Sądowych prowadzi przełomowe w skali kraju sprawy podatkowe – zarówno na etapie organów podatkowych, jak i sądów administracyjnych i trybunałów.  Dział Doradztwa Podatkowego w EY (dawniej Ernst & Young) to miejsce, gdzie znajomość prawa i ekonomii pozwala tworzyć najlepsze rozwiązania. W Zespole Postępowań Podatkowych i Sądowych wypracowujemy najkorzystniejszą dla klienta strategię działania na różnych etapach proceduralnych, począwszy od wsparcia w kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej / postępowaniu podatkowym, poprzez reprezentację przed sądami administracyjnymi, a na nadzwyczajnych środkach zaskarżenia kończąc. Pomagamy też w optymalnym przygotowaniu się do weryfikacji rozliczeń oraz wspieramy klientów w zarządzeniu różnymi ryzykami, również w obszarze odpowiedzialności osobistej.

Możliwości, które na Ciebie czekają

Działamy w ramach globalnej sieci i wspieramy naszych klientów w postępowaniach dotyczących podatku dochodowego, VAT, akcyzy, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatków lokalnych, itp. Dołączając do nas, będziesz mieć okazję wypracowywania rozwiązań, które wspomagają klientów w ich codziennych problemach.

Twoje główne zadania

W ramach naszego zespołu będziesz brać udział w takich projektach jak:

  • przygotowywanie opinii prawno-podatkowych dotyczących aspektów merytorycznych i proceduralnych danej sprawy, w tym analiza rozstrzygnięć sądów administracyjnych pod kątem ich potencjalnego wykorzystania dla celów toczącego się postępowania podatkowego,
  • reprezentowanie podatnika w trakcie kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej, postępowania podatkowego,
  • przygotowanie, bądź wspieranie klienta w zgromadzeniu i właściwym zaprezentowaniu dokumentacji dla celów prowadzonej kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej, postępowania podatkowego,
  • opracowanie projektów wyjaśnień, zastrzeżeń, odwołań, skarg i innych pism procesowych,
  • przygotowanie skarg na decyzje organów podatkowych do wojewódzkich sądów administracyjnych oraz skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego,
  • opracowanie kompleksowych procedur podatkowych służących należytemu wypełnianiu przez klienta obowiązków wynikających z Ordynacji podatkowej, zapewnieniu właściwej wewnętrznej obsługi kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej, postępowania podatkowego i ograniczeniu ryzyka odpowiedzialności karnej i skarbowej,
  • organizacja szkoleń i warsztatów dla pracowników różnych szczebli i działów służących właściwemu przygotowaniu do uczestnictwa w kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej, postępowaniu podatkowym – z punktu widzenia obowiązujących przepisów prawa i interesu klienta.

Umiejętności, które wykorzystasz

  • przedsiębiorczość i ambicję,
  • kreatywność i otwarty umysł w znajdowaniu odpowiedzi na praktyczne problemy podatkowe,
  • pewność siebie, rozumienie procesów biznesowych i chęć rozwoju,
  • dbałość o szczegóły i umiejętność organizacji pracy,
  • umiejętność pracy w zespole oraz bardzo dobrą znajomość języka polskiego i angielskiego

Twoje dotychczasowe doświadczenie

  • min. 3-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w firmie doradztwa podatkowego lub w wewnętrznym dziale podatkowym, w szczególności w zakresie kontroli i postępowań podatkowych lub sądowo-administracyjnych,
  • wykształcenie wyższe,
  • proaktywność oraz umiejętność rozwiązywania problemów,
  • umiejętność pracy w zespole, delegowania zadań i ustalania priorytetów,
  • samodzielność w działaniu,
  • zdolności analityczne,

Docenimy również

  • uprawnienia doradcy podatkowego -lub rozpoczętą ścieżkę ich zdobywania;
  • dodatkowe kwalifikacje w obszarze finansów (ACCA, CIMA, CFA, PMP lub inne).

Pasujesz do nas, jeśli

Chcesz rozwijać się w obszarze doradztwa podatkowego – w szczególności w zakresie postępowań prowadzonych przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi, ale jednocześnie dobrze odnajdujesz się w zespołach realizujących różnorodne projekty dla klientów z wielu branż.

Oferujemy

  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobywaniu uznawanych na rynku kwalifikacji oraz certyfikatów,
  • EY Badges – unikalny program certyfikowania kompetencji przyszłości,
  • indywidualnie projektowaną mapę szkoleń rozwijających kompetencje menedżerskie,
  • platformy szkoleniowe online takie jak Udemy oraz Coursera do Twojej dyspozycji,
  • rozwój oparty kulturze feedbacku i wsparciu ze strony indywidualnego career consuelora, a nie na systemie ocen pracowniczych,
  • wsparcie w zdobywaniu doświadczeń w różnorodnych zespołach,
  • program EY Care & Wellness.

a także
Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.