EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2021-06-25
Wrocław, dolnośląskie
Konsulting, Analiza

Podobne oferty pracy

Capgemini Polska
Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kraków, Opole
Poznań, Katowice, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kraków, Opole

Konsultantka / Konsultant – Zarządzanie Ryzykiem Finansowym – Zespół Financial Risk & Analytics

Zapraszamy Cię do dołączenia do zespołu, którego członkowie na co dzień realizują ciekawe projekty dotyczące innowacyjnych i istotnych zagadnień dla klientów sektora finansowego w kraju i na świecie

Możliwości, jakie na Ciebie czekają

Dostaniesz możliwość stałego rozwoju Twojej ekspertyzy i doświadczenia biznesowego w szerokim zakresie zagadnień dotyczących zarządzania ryzykiem finansowym w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach

Twoje główne zadania:

  • budowanie i walidacja modeli wyceny instrumentów finansowych, pomiaru ryzyka rynkowego, ALM
  • projektowanie i wdrażanie procesów i narzędzi odpowiadających na potrzeby biznesowe, księgowe i regulacyjne w obszarze ryzyka finansowego
  • wsparcie w zarządzaniu projektem
  • efektywna współpraca w zespole
  • wsparcie w rozwoju młodszych członków zespołu
  • dbanie o relacje z klientami oraz w ramach networku EY

Twoje dotychczasowe doświadczenie:

  • 3-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania ryzykiem finansowym, przykładowo: budowa lub walidacja modeli wyceny instrumentów finansowych, w tym pochodnych (np. krzywe dyskontowe i projekcyjne, płaszczyzny zmienności, Monte Carlo, różnice skończone) budowa lub walidacja modeli pomiaru ryzyka (np. VaR, FRTB, IRRBB, stress testy, płynność) praktyczna znajomość standardów rachunkowości w zakresie wyceny i ujęcia instrumentów finansowych (np. wycena do wartości godziwej, wycena zamortyzowanym kosztem, rachunkowość zabezpieczeń) praktyczna znajomość otoczenia regulacyjnego funkcjonowania instytucji bankowej, w tym: CRD/CRR, wymagań KNF i EBA, reforma IBOR
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ścisłe np. ekonometria, matematyka, statystyka, informatyka)
  • umiejętności programowania (preferowana znajomość języka SQL oraz np.: Python, R, SAS, C#/C++, Spark)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka polskiego

Docenimy również:

  • certyfikaty: FRM, PRM lub CFA
  • doświadczenie w pracy projektowej
  • doświadczenie w budowie lub utrzymaniu modeli predykcyjnych Machine Learning wykorzystywanych w analityce danych
  • doświadczenie we wdrażaniu platform technologicznych w obszarze analityki danych, ryzyka lub skarbu

Oferujemy:

  • bezpośredni udział w ciekawych projektach dla wiodących instytucji finansowych w Polsce i na świecie
  • możliwość dynamicznego rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie

a także
Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.