Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
PwC
Data aktualizacji: 2022-09-27
Gdańsk, pomorskie
Konsulting
angielski
Data aktualizacji: 2022-09-27 Aplikuj
PwC to sieć ponad 250 000 tysięcy pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii. Dołącz do PwC i zmieniaj z nami zasady gry.

W zespole Financial Services Consulting zajmujemy się doradztwem dla sektora finansowego oraz klientów korporacyjnych w Polsce oraz regionie CEE. W ramach zespołu, linii biznesowej Financial Services Strategy&Operations zajmujemy się w szczególności tematyką:

✔ strategii biznesowych i modeli operacyjnych
✔ rozwiązań biznesowych i technologicznych (w tym opartych o analitykę danych ”big data” oraz „chmurę”)
✔ transformacji i podnoszenia efektywności operacji i procesów
✔ wdrażania regulacji wpływających na modele biznesowe
✔ kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie produktów finansowych
✔ wsparciem w procesach przygotowania do transakcji nabycia/sprzedaży jak i procesów post-transakcyjnych (integracja, carve-out).

Nasze portfolio Klientów jest bardzo różnorodne, są to zarówno instytucje finansowe jak i klienci korporacyjni w Polsce oraz CEE. Świadczymy szeroki wachlarz usług, w związku z czym jesteśmy otwarci na zatrudnianie osób o różnych profilach i doświadczeniach. To rozwiązanie sprawdza się u nas na co dzień, a nasz multikompetencyjny zespół jest w stanie dostarczać klientom usługi na najwyższym poziomie i kompleksowo rozwiązywać konkretne zagadnienia.

 

W ramach tej rekrutacji poszukujemy kandydatów na stanowisko:

 

Konsultant – zespół doradztwa biznesowego w sektorze finansowym

(zespół w Warszawie oraz zespół w Gdańsku)

 

Tak kreujemy tą rolę w zespole:

Jako Konsultant w zespole doradztwa biznesowego w sektorze finansowym, będziesz miał/a szansę samodzielnie realizować pełne wyzwań i ciekawe

projekty doradcze dla polskich i międzynarodowych instytucji finansowych. Chcielibyśmy abyś brał/a czynny udział w tworzeniu strategii oraz koncepcji biznesowych.

 

Będziesz odpowiadał/a za:

 • Ocenę efektywności organizacji oraz wsparcie w procesie przeprowadzenia restrukturyzacji  proponowanych.

 • Budowę rozwiązań dla problemów biznesowych, operacyjnych, finansowych oraz ryzyka od koncepcji do implementacji, w szczególności związanych z wyzwaniami płynącymi ze spadku rentowności, udziałów w rynku, zmieniającego się otoczenia rynkowego.

 • Identyfikowanie wpływu nowych koncepcji i rozwiązań w obszarze kanałów sprzedaży na wyniki.

 • Opracowywanie benchmarków, raportów analitycznych, tworzenie analiz i projekcji finansowych.

 • Budowanie planów wdrożenia i zarządzanie zmianą w organizacji.

 • Prowadzenie i koordynację prac projektowych, zgodnie z najwyższymi zasadami zarządzania projektami.

 

Jak wyobrażamy sobie profil kandydata? 

 • Potwierdziło nam się, że osoba, która ma ok. 2-3 lat doświadczenia w pracy w banku, firmie doradczej świadczącej usługi dla sektora finansowego lub firmie technologicznej świadczącej usługi dla sektora finansowego świetnie sprawdza się na stanowisku Konsultanta.

 • Podstawy są niezbędne, więc oczekujemy, że będziesz miał/a ukończone studia na kierunku ekonomicznym, biznesowym lub technologicznym (inżynieryjnym).

 • Do codziennej pracy niezbędna jest bardzo dobra znajomość MS Excel (analiza danych) oraz MS PowerPoint.

 • Do codziennej pracy z naszymi obcojęzycznymi pracownikami i Klientami z regionu CEE  potrzebujesz bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i polskiego w mowie i piśmie, oraz umiejętności przygotowania dokumentów o charakterze formalnym (procedury, raporty).

 • Codzienna praca wymaga silnego nastawienia na samodzielne rozwiązywanie problemów podczas realizacji zadań.

 • Podkreślamy wyjątkowość naszej kultury organizacyjnej, a co za tym idzie – oczekujemy wysokich umiejętności jasnej i skutecznej komunikacji, zdolności do prezentowania skomplikowanych zagadnień w prosty sposób.

 • Uważamy, że ta rola wymaga bardzo dobrych umiejętności analitycznych i swobodnej praca z liczbami.

 • W zespole doradztwa biznesowego świetnie sprawdziły się takie kompetencje jak znajomość programów statystycznych oraz języków programistycznych – dla nas nice to have 😊.

 

Co zyskasz dołączając do nas? 

 • Możliwość zdobycia wiedzy i nowych umiejętności dzięki realizacji interesujących projektów doradczych.

 • Perspektywę szybkiego rozwoju zawodowego dzięki jasno określonej ścieżce kariery.

 • Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń dodatkowych: prywatna opieka medyczna dla pracownika i członków najbliższej rodziny, środki do wykorzystania na m.in. kartę sportową, bilety do kina czy voucher do restauracji.

 • Dostęp do wewnątrzfirmowego programu szkoleń.

 • Praca w młodym i dynamicznym zespole, w przyjaznej i partnerskiej atmosferze. 

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., lub inna spółka z sieci PwC, do której kierowana jest aplikacja - lista spółek: https://www.pwc.pl/pl/o-nas/lista-spolek-pwc.html z siedzibą w Warszawie (00-633) przy ul. Polnej 11 (dalej jako: PwC lub administrator). Administrator będzie przetwarzał dane osobowe w celu przeprowadzenia rekrutacji na oferowane stanowisko. Po wyrażeniu odrębnej zgody, dane osobowe będą przetwarzane również w celu udziału w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez PwC oraz wysyłania powiadomień o ofertach pracy w PwC i o wydarzeniach związanych z pracą, które organizowane są przez PwC lub z udziałem PwC (np. targi pracy). Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych można znaleźć w Polityce Prywatności.