Bank Gospodarstwa Krajowego
Data aktualizacji: 2022-12-09
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Księgowość, Analiza
angielski
Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.
Starszy Specjalista ds. Finansowania Strukturyzowanego
Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Aktywny udział w procesie kredytowym od spotkania z Klientem po podpisanie dokumentacji kredytowej i procesowanie zmian do transakcji
  • Samodzielna strukturyzacja transakcji (w tym project finance, projekty PPP, akwizycje), przygotowywanie aplikacji kredytowych (obejmujących m.in. analizę prognoz finansowych) na potrzeby procesu kredytowego
  • Prezentowanie aplikacji kredytowej na Komitecie Kredytowym Banku
  • Negocjacje dokumentacji kredytowej, w tym według standardu LMA
  • Weryfikacja warunków uruchomienia kredytów
  • Współpraca między innymi z Departamentami Ryzyka Kredytowego, Prawnym, Administracji Kredytowej oraz jednostkami relacyjnymi z obszaru sprzedaży i ekspertami branżowymi

Nasze wymagania

  • Minimum 2 lata doświadczenia w obszarze strukturyzacji transakcji finansowania lub analizy ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw prowadzących procesy inwestycyjne
  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki ekonomiczne
  • Wiedza z zakresu analizy finansowej
  • Wiedza z zakresu prawnych zabezpieczeń wierzytelności banku
  • Umiejętność interpretacji sprawozdań i modeli finansowych
  • Bardzo dobra znajomość dokumentacji kredytowej, w tym dokumentacji zabezpieczeń
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację
  • Umiejętność budowania relacji biznesowych
  • Samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania

Benefity

dofinansowanie zajęć sportowych
prywatna opieka medyczna
dofinansowanie nauki języków
dofinansowanie szkoleń i kursów
ubezpieczenie na życie
możliwość pracy zdalnej
elastyczny czas pracy
owoce
spotkania integracyjne
opieka stomatologiczna
program emerytalny
preferencyjne pożyczki
strefa relaksu
dodatkowe świadczenia socjalne
dofinansowanie wypoczynku
wyprawka dla dziecka
program rekomendacji pracowników
inicjatywy dobroczynne
dodatkowy urlop
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Specjalista