Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2022-12-13
Wrocław, dolnośląskie
Bankowość, Analiza
angielski
REKRUTACJA ZDALNA
Specjalista ds. Modelowania Ryzyka Kredytowego

Miejsce pracy: Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • Zbudujesz nowe modele ratingowe dla różnych segmentów klientów, zarówno dla klientów detalicznych jak i firm

  • Zmonitorujesz jakość funkcjonujących w Banku modeli ratingowych, będziesz je usprawniać

  • Będziesz współtworzyć oraz monitorować jakość innych modeli stosowanych w procesie kredytowym, np. modele szacowania dochodu, modele przekredytowienia, itd.

  • Przygotujesz wymagania biznesowe związane z wdrażaniem modeli (lub zmian do modeli) w systemach informatycznych Banku

  • Będziesz współpracować z innymi komórkami organizacyjnymi uczestniczącymi w procesie, w szczególności z komórką odpowiedzialną za niezależną walidację modeli

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: matematyka, statystyka, metody ilościowe w ekonomii, ekonometria, itp.

  • Doświadczenie z zakresu modelowania statystycznego w sektorze bankowym

  • Dobra znajomość MS SQL

  • Dobra znajomość R lub Python

  • Dobra znajomość języka angielskiego

To oferujemy

  • Zatrudnienie w Departamencie Ryzka w biurze w Warszawie lub Wrocławiu

  • Pracę w instytucji, która stosuje zaawansowane metody analizy ryzyka

  • Pracę w zespole zaangażowanych profesjonalistów, samodzielność działania oraz możliwość rozwoju w ramach struktur Grupy Finansowej Banku Millennium

  • Kreatywną pracę i możliwość wykazania się inicjatywą w realizacji zadań

  • Dostęp do platformy szkoleniowej, na której samodzielnie będziesz wybierać niezbędne dla Ciebie szkolenia

  • Umowę o pracę oraz system premii kwartalnych

  • Prywatną opiekę medyczną

  • Dostęp do platformy kafeteryjnej oraz możliwość skorzystania z wielu zniżek

  • Punkt obsługi lekarskiej i pielęgniarskiej w centrali w Warszawie

  • Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie na preferencyjnych warunkach

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne
  • dostęp do platformy kafeteryjnej

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

W centralach Banku Millenium tworzymy i rozwijamy każdy z obszarów naszej działalności – od marketingu, przez ocenę ryzyka i decyzje kredytowe, zarządzanie procesami i projektami, po administrację i HR. To tu opracowujemy i doskonalimy innowacyjne, zdigitalizowane rozwiązania dla wszystkich linii biznesowych i produktowych. Zostań naszym pracownikiem i zacznij razem z nami kreować nowoczesną przyszłość!
W centralach Banku Millenium
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Umiejętności
MS SQL Python R
Pełny etat
Specjalista
Języki
angielski