Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2023-07-31
Financial Controller
Nr ref. 194267/8948
Katowice, śląskie
Kontroling, Księgowość, Analiza
angielski

www.goldmanrecruitment.pl

For our client, a multinational IT company, we are looking for a candidate for the position of Financial Controller.

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska:
  • financial analysis, forecasting and budgeting,
  • monthly reporting, planning and variance analysis,
  • improve the processes supporting financial planning and analysis activities,
  • participate in the development of controlling tools,
  • assist with key business planning assumptions and opportunities,
  • support in building business scenarios to enable speed and quality.
Wymagania:
  • min. 4 years of experience in controlling department,
  • advanced Excel skills,
  • strong analytical skills,
  • great communication skills,
  • fluent Engish both written and spoken.
Oferta obejmuje:
  • attractive remuneration,
  • private healthcare,
  • multisport card,
  • hybrid model of work.

Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Umiejętności
MS Excel
Pełny etat
Specjalista
Języki
angielski
MS Excel