Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2024-04-16
Dyrektor Finansowy (automotive)
Nr ref. 122/3/2024/DM/185
Bielsko-Biała, śląskie
Księgowość, Analiza
angielski

Podobne oferty pracy

Goldman Recruitment to wiodąca polska firma doradcza, wyspecjalizowana w realizacji projektów rekrutacyjnych metodą Search & Selection oraz Executive Search. Naszą ambicją jest najwyższy poziom świadczonych usług, który wyprzedza rynek i tworzy nowy standard w branży doradztwa personalnego.

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży automotive, szukamy Dyrektora Finansowego.

Miejsce pracy: Bielsko-Biała

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym (preferowane finanse i rachunkowość),
  • min. 5-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
  • płynna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera (w tym pakietu MS Office, w szczególności MS Excel),
  • znajomość zasad funkcjonowania systemów typu ERP (preferowany SAP),
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • predyspozycje do pracy w zespole oraz pod presją czasu, a także systematyczność i dokładność.
Obowiązki:
  • zarządzanie finansami przedsiębiorstwa oraz podległym personelem,
  • udział w tworzeniu strategii długo i krótko terminowej,
  • opracowywanie i wprowadzanie modyfikacji planowania i kontrolingu finansowego,
  • optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych, weryfikowanie i kontrola zyskowności projektów,
  • przygotowywanie i prezentacja raportów finansowych firmy przed Zarządem i Radą Nadzorczą,
  • nadzór nad przygotowaniem sprawozdań finansowych,
  • nadzór nad przygotowaniem krótkoterminowych prognoz, rocznego budżetu i planów wieloletnich oraz kontrolowanie ich realizacji,
  • odpowiedzialność za zgodność działań finansowych przedsiębiorstwa z obowiązującymi przepisami prawnymi,
  • wyznaczanie celów, aby zachować planowaną rentowność i płynność finansową spółki,
  • współpraca z instytucjami finansowymi (banki, fundusze, towarzystwa leasingowe, towarzystwa ubezpieczeniowe i organa podatkowe) oraz firmami audytorskimi,
  • dbałość o wizerunek przedsiębiorstwa i właściwe reprezentowanie przed kontrahentami.
Oferujemy:
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w firmie o zasięgu międzynarodowym,
  • bardzo dobre warunki zatrudnienia (m.in. samochód służbowy),
  • interesującą oraz odpowiedzialną pracę zapewniającą wyzwania i nowe doświadczenia zawodowe,
  • codzienny kontakt z językiem obcym,
  • miłą atmosferę pracy.