EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2024-04-24
Kraków, małopolskie
Audyt, Konsulting, Analiza
angielski
Praca hybrydowa
Data aktualizacji: 2024-04-24 Aplikuj
REKRUTACJA ZDALNA
Senior / Seniorka w Energy Strategia i Transakcje

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • Uczestnictwo w procesach finansowego due diligence w branży OZE
  • Opracowywanie raportów z badania finansowego due diligence (szczególnie w branży OZE)
  • Zarządzanie zespołem podczas bieżących zadań pod opieką menadżera
  • Identyfikowanie potencjalnych ryzyk finansowych związanych z inwestycją
  • Pomoc w przeglądzie umów zakupu sprzedaży udziałów od strony finansowej
  • Wsparcie w rozwoju pozostałych członków zespołu podczas projektów
  • Współpraca z inwestorami strategicznymi i finansowymi podczas due diligence
  • Przygotowywanie ofert dla potencjalnych klientów EY

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe finansowe / ekonomiczne lub pokrewne
  • 2-3 letnie doświadczenie praktyczne w obszarze audytu i/lub doradztwa transakcyjnego i/lub procesów due diligence (szczególnie w branży OZE)
  • Wiedza na temat zagadnień Corporate Finance, rachunkowości, analizy sprawozdań finansowych
  • Zainteresowanie przynajmniej jednym z obszarów: OZE, Energetyka
  • Biegłość w posługiwaniu się pakietem MS Office (głównie Excel i Power Point)
  • Znajomość języka angielskiego
  • Proaktywność oraz umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność pracy w zespole i koordynacji małych zespołów projektowych
  • Bardzo dobra organizacja pracy pod presją czasu i samodzielności w działaniu
  • Znajomość zagadnień związanych z metodami przeprowadzenia wycen przedsiębiorstw

Mile widziane

  • Posiadanie lub bycie w trakcie zdobywania certyfikatów CFA/ACCA/CIMA

To oferujemy

  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie doradczej
  • Możliwość uczestniczenia w ciekawych i ambitnych projektach dla największych polskich i zagranicznych spółek
  • Wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobyciu uznanych kwalifikacji i certyfikatów (ACCA, CFA i inne),
  • Udemy for Business - dostęp do ponad 3000 szkoleń online
  • Go Fluent – platforma, która oferuje kursy językowe na wybranym przez Ciebie poziomie
  • EY Badges – globalna certyfikacja Twoich kompetencji i możliwość zdobycia tytułu MBA renomowanej uczelni
  • Career Counselor – dedykowany, doświadczony doradca, który wspiera rozwój Twojej kariery w EY
  • Innovate EY – unikalny program, w którym możesz stworzyć własny start-up, korzystając z naszego know-how i finansowania
  • Program EY Wellbeing oferujący m.in. dostęp do platformy psychoedukacyjnej Wellbee, pakiet opieki zdrowotnej z dodatkowymi badaniami profilaktycznymi, ubezpieczenie na życie, bilety, karty sportowe i wiele innych benefitów (dostępnych online i offline)

Dział Strategy and Transactions zajmuje się wsparciem największych polskich oraz zagranicznych spółek w procesie szerokorozumianej akwizycji przedsiębiorstw. Doradzamy w największych projektach fuzji i przejęć, zarówno po stronie kupującego jak i sprzedającego. Jesteśmy laureatem licznych nagród, przyznawanych przez Mergermarket czy kapitułę „Diamenty Inwestycji” w ramach których jestesmy wyróżniani tytułem „Doradca transakcyjny roku”.

Zespół Transaction Diligence zajmuje się przeprowadzaniem finansowego due diligence, czyli szczegółową analizą sytuacji finansowej badanego podmiotu wraz z określeniem potencjalnych ryzyk związanych z planowaną transakcją nabycia/zbycia udziałów. Dołączając do zespołu będziesz uczestniczyć w transakcjach zakupu i sprzedaży przedsiębiorstw, udzielać wsparcia przy realizowanych transakcjach i negocjacjach. Weźmiesz udział w badaniach typu due diligence, identyfikując najważniejsze kwestie finansowe o których powinni wiedzieć nasi klienci.

Czekają na Ciebie możliwości:

  • Udziału w ciekawych projektach transakcyjnych oraz strategicznych dla firm i inwestorów z obszaru Energetyki Odnawialnej, jak i dla największych polskich i zagranicznych spółek i funduszy PE/VC
  • Rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie doradczej posiadającej pozycję lidera na rynku
  • Pracy z najlepszymi specjalistami z Polski i za granicy
  • Uczestniczenia w wielu ciekawych szkoleniach organizowanych w Polsce i za granicą

Benefity

dofinansowanie
zajęć sportowych
nauki języków
dofinansowanie szkoleń i kursów
możliwość pracy zdalnej
elastyczny czas pracy
owoce
spotkania integracyjne
firmowa drużyna sportowa
służbowy telefon do użytku prywatnego
firmowa
biblioteka
gry wideo
w pracy
kawa / herbata/napoje
strefa relaksu
wyprawka
dla dziecka
paczki świąteczne
program rekomendacji pracowników
możliwość uzyskania uprawnień
inicjatywy dobroczynne
pikniki rodzinne

Benefity

  • dofinansowanie
  • zajęć sportowych
  • nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • firmowa drużyna sportowa
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • firmowa
  • biblioteka
  • gry wideo
  • w pracy
  • kawa / herbata/napoje
  • strefa relaksu
  • wyprawka
  • dla dziecka
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • możliwość uzyskania uprawnień
  • inicjatywy dobroczynne
  • pikniki rodzinne

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 390 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 7000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki”  - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku.  W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2023 o 43% w stosunku do roku bazowego 2019.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy oraz promujemy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszej społeczności. Prowadzimy program "Poziom Wyżej bez Barier", który wspiera pracowników z niepełnosprawnościami w realizacji ich ambicji i marzeń związanych z rozwojem zawodowym.

EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.