ArcelorMittal Business Center of Excellence
Data aktualizacji: 2019-05-28
Dąbrowa Górnicza, śląskie
Księgowość
Główny Specjalista ds. księgowości GL

Zakres obowiązków:

  • Monitorowanie zmian w MSR/MSSF i ich implementacja do systemu rachunkowości i sprawozdawczości
  • Przygotowanie i weryfikacja sprawozdań finansowych oraz miesięcznych/kwartalnych/rocznych raportów dla potrzeb konsolidacji grupowej według MSR/MSSF
  • Nadzór nad ewidencją zapisów księgowych w SAP
  • Analiza i kontrola pozycji sprawozdawczych oraz danych z systemu księgowego
  • Udział w audycie wewnętrznym i zewnętrznym oraz zapewnienie zgodności procesu księgowego z regulacjami kontroli wewnętrznej oraz z obowiązującymi przepisami prawa.
  • Nadzór merytoryczny nad procesem księgowego zamknięcia miesiąca

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe w obszarze finansów, rachunkowości
  • 4 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów, rachunkowości i sprawozdawczości finansowej lub w audycie finansowym
  • Wiedza z zakresu finansów, rachunkowości finansowej, sprawozdawczości, instrumentów finansowych
  • Praktyczna znajomość MSR/MSSF
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych zgodnie ze standardami MSR/MSSF
  • Umiejętność przeprowadzania analiz, interpretacji i wnioskowania
  • Mile widziany certyfikat ACCA
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Bardzo dobra organizacja pracy, terminowość, skrupulatność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Gotowość do podróży służbowych
  • Proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania celów oraz stałe doskonalenie się

Oferujemy:

  • Szkolenia profesjonalne oraz szkolenia językowe
  • Dofinansowanie do posiłków
  • Bogaty pakiet socjalny obejmujący m.in. opiekę medyczną Medicover, pakiet MultiSport/MultiKino, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do wypoczynku tzw. "Wczasy pod gruszą"
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji „Dnia Hutnika”
  • Dofinansowania do studiów / kursów profesjonalnych
  • Miejsce pracy: Dąbrowa Górnicza

Pamiętaj, aby do swoich dokumentów dołączyć oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę na pozostawienie moich danych osobowych w bazie danych ArcelorMittal Business Center of Excellence Poland Sp. z o.o Sp. k. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, al. J. Piłsudskiego 92, oraz na przetwarzanie ich dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.97 O ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883).