Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Administracja funduszy alternatywnych. Wywiad z Jarosławem Zymni
Jarosław Zymni, ekspert ds. operacji Inwestycyjnych w State Street, opowiada nam o swoim doświadczeniu w zarządzaniu funduszami alternatywnymi. Nakreśla, co sprawia mu największą satysfakcję w pracy i dlaczego ten obszar biznesu jest atrakcyjną drogą zawodową.

Redakcja: Co sprawia Panu największą satysfakcję w pracy? Co Pan w niej ceni?
Jarosław Zymni:
Codziennie uczę się czegoś nowego z różnorodnych dziedzin finansów. Nie ma właściwie dnia, który jest powtarzalny. Rozwijam się pod wieloma aspektami, z którymi wcześniej nie miałem styczności – dostęp do tak obszernej wiedzy i znakomitych fachowców jest bezcenny. Poznaję od podszewki świat funduszy alternatywnych: jak klienci zarządzają inwestycjami i alokują kapitał, jak analizują rynki finansowe, na podstawie których kreują strategie inwestycyjne.

W Alternative Investment Solutions pracuję z najbardziej egzotycznymi aktywami i rozwiązaniami, które nierzadko mogłyby zadziwić doświadczonych pracowników. Sprawiają, że praca jest zróżnicowana oraz stale interesująca.

Czy korzysta Pan z narzędzi sztucznej inteligencji w pracy?
Myśląc o mojej codziennej pracy w funduszach alternatywnych w pierwszej kolejności myślę o ludziach: klientach i inwestorach siedzących za drugą stroną monitora. To właśnie oni tworzą ten rynek i niemożliwym wydaje się wizja zastąpienia drugiego człowieka przez maszynę. Klient woli wziąć telefon do ręki i przedyskutować sprawę na żywo niż opierać się na danych zwróconych przez AI, co nierzadko bywa bardziej efektywne. Jednakże nie stajemy w miejscu, idziemy z duchem czasu i cały czas badamy możliwości AI przy min. tworzeniu i przetwarzaniu abstrakcyjnych raportów oraz umów. Stawiamy na automatyzacje, w której to człowiek jest nadzorcą.

Dlaczego praca w obszarze funduszy alternatywnych może być atrakcyjną drogą zawodową?
Możemy poznać cały świat finansów w pigułce, w tym rozwinąć wiedzę produktową czy tę związaną z trendami rynkowymi oraz mieć kontakt z fantastycznymi ludźmi. Fundusze alternatywne często bywają mniejsze, co pomaga zrozumieć jak działa ten rynek w pełni, przy jednoczesnym nawiązaniu relacji z klientami i innymi instytucjami.

Pracując w tej branży cały czas nabywamy nowe umiejętności, na których możemy budować długotrwała karierę. Fundusze alternatywne, jako fundusze podwyższonego ryzyka, często inwestują w nowatorskie i nietypowe rozwiązania, co jest fascynujące dla osób zainteresowanych nowymi technologiami i wszelkimi innowacjami.

Czytaj także – Administracja funduszy alternatywnych

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Ekspert: Jarosław Zymni
Ekspert ds. operacji Inwestycyjnych State Street

Absolwent prawa na Uniwersytecie Szczecińskim.