Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

5 pytań do zwycięzców 3. edycji konkursu Audit OdyssEY

Zobacz oferty pracy

Zobaczcie wywiad ze zwycięzcami 3. edycji konkursu Audit OdyssEY, a dowiecie się, jakie zadania sprawiły największą im trudność i jak dobrze przygotować się do tego konkursu, jeśli chcielibyście wziąć w nim udział za rok.
Kategoria: Wiadomości
28.05.2018
Zobacz
oferty pracy

Audit OdyssEY to konkurs dla studentów, którzy marzą o przygodzie po praktycznej stronie finansów i rachunkowości. Co roku w konkursie bierze udział kilka tysięcy studentów. Tegoroczna, 3. edycja konkursu miała swój finał 15 maja 2018 roku. Najlepsza okazała się drużyna Audit OdyssEY ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w składzie: Szymon Łopocz, Wiktor Urbański, Nikodem Kramarz i Krzysztof Aszkowski. Zapytaliśmy zwycięzców o wrażenia z konkursu. Na pytania do wywiadu odpowiedzieli... drużynowo. 

Pytanie 1

Redakcja: Na początek wielkie gratulacje! Pokonanie tak wielu drużyn z całej Polski to naprawdę duży sukces! Jak oceniacie swój udział?

Zespół Audit Factory: Konkurs miał bardzo ciekawą formułę i dotyczył różnych sytuacji, z którymi musi się zmierzyć w swojej pracy audytor.

  • I etap polegał na rozwiązaniu 24 pytań zamkniętych, z których część była bardzo podchwytliwa.
  • II etap polegał na rozwiązaniu 3 zadań otwartych on-line – organizatorzy za pomocą webinaru przedstawiali nam treść zadań i zwracali uwagę na szczegóły, które miały duży wpływ na rozwiązanie.

Najbardziej podobał nam się jednak etap finałowy – musieliśmy rozwiązać 6 problemów dotyczących pewnej spółki poprzez przeprowadzenie rozmów z reprezentantami różnych działów tego przedsiębiorstwa. Spotkania układały się różnie – jedni pracownicy byli bardziej skorzy do rozmów, a inni mniej. I na tym polegała trudność finału. W końcu audytor też trafia na różnych klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że wzięliśmy udział, ponieważ zdobyliśmy cenną wiedzę i duże doświadczenie.

Pytanie 2

Dobrze wiem, że potyczki Audit OdyssEY to nie biegi, boks czy pływanie, gdzie na bieżąco obserwuje się poczynania współzawodników. Czy wynik konkursu był dla Was zaskoczeniem?

Szczerze mówiąc – tak. W końcu nie wiedzieliśmy jak wyglądały prezentacje i rozmowy jedenastu pozostałych zespołów, biorących udział w finale. Przede wszystkim chcieliśmy zaprezentować się jak najlepiej, ale nie myśleliśmy o zwycięstwie.

Pytanie 3

Dlaczego zdecydowaliście się wziąć udział w tym konkursie? Skąd się o nim dowiedzieliście? Kto zebrał drużynę? Jak wyglądały przygotowania?

Chcieliśmy się sprawdzić na tle innych studentów uczelni ekonomicznych – jaka jest rzeczywiście nasza wiedza z finansów i rachunkowości. Dodatkowym motywatorem były atrakcyjne nagrody pieniężne i szkolenia oferowane przez EY Academy of Business. O konkursie dowiedzieliśmy się z Facebooka. Drużynę skompletował Szymon, który wyszedł z inicjatywą udziału w tym konkursie. Przygotowywaliśmy się do poszczególnych etapów na podstawie MSR zalecanych przez organizatorów.

Pytanie 4

W tym roku konkurs Audit OdyssEY był organizowany już po raz 3 i zapewne nie po raz ostatni. Jakie dobre rady moglibyście dać osobom, które chcą wystartować w konkursie za rok? Na co zwrócić uwagę, do czego lepiej się przygotować? Jak dobrać zespół, żeby odnieść sukces?

Przede wszystkim trzeba dać sobie szansę i wierzyć w sukces. Może za pierwszym razem się nie uda, ale zdobyte doświadczenie jest bezcenne i trzeba próbować dalej – nie wolno się poddawać.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na akty prawne, które są rekomendowane przez organizatorów, ponieważ tego dotyczą zadania konkursowe. Skład zespołu jest również ważny – w drużynie powinny znaleźć się osoby, które są zainteresowane tematyką konkursu i chcą się rozwijać. Do tego trzeba dodać umiejętność prezentacji i... przepis na sukces gotowy.

Pytanie 5

Czy swoją przyszłość zawodową wiążecie właśnie z audytem? Jakie macie bliższe i dalsze plany?

Trudno nam stwierdzić w tej chwili, czy będziemy pracować w audycie. Na pewno jest to ciekawa, ale też wymagająca praca. Kilka osób z naszego zespołu zamierza zdawać egzaminy w ramach certyfikatów ACCA i CFA.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu dalszych sukcesów! Niech ta wygrana będzie dobrym początkiem Waszej kariery!

KarierawFinansach.pl była partnerem medialnym konkursu Audit OdyssEY, organizowanego przez EY. 

Ekspert: Audit Factory

Zespół, który wygrał 3. edycję konkursu Audit OdyssEY, w składzie: Szymon Łopocz, Wiktor Urbański, Nikodem Kramarz i Krzysztof Aszkowski. Studenci II, III, IV i V roku w Szkole Głównej Handlowej na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. W szkole średniej zdobywali tytuły laureatów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiady Przedsiębiorczości. Interesują się sportem, muzyką i dobrym filmem.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również