Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Barbara Ramza

Artykuły autora: Barbara Ramza

Raporty
Pracownicy w Europie 2017
W ramach Workforce View in Europe 2017 przebadano 10 000 pracowników różnych branży w 8 europejskich krajach: Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Jakie wnioski płyną z raportu?

Opublikowane: 09.05.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Krótki poradnik personal brandingu
Niezależnie od tego, czy jesteśmy na początku drogi zawodowej, czy zastanawiamy się nad zmianą kierunku naszej kariery lub poszukujemy nowych ścieżek rozwoju, świadome budowanie i wzmacnianie swojej marki osobistej zawsze będzie krokiem w dobrą stronę.

Opublikowane: 28.04.2017
Autor: Barbara Ramza

Raporty
Polska bankowość w liczbach
Wzrost liczby klientów i rachunków, stabilizacja na rynku kart kredytowych. Dynamicznie zwiększająca się rola bankowości mobilnej, w tym lokat. Przy tym spadek liczby placówek bankowych oraz redukcja zatrudnienia. Raport „Polska bankowość w liczbach” podsumowuje dane na temat sytuacji polskich banków w minionym roku.

Opublikowane: 20.04.2017
Autor: Barbara Ramza

Poradnik kariery
Jak umotywować zmianę branży podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Przejście do innej branży to odważna zmiana w karierze zawodowej. Jak uczynić z niej sukces? Jak przygotować się do tego i jak przekonać rekrutera, że sprawdzimy się w nowym obszarze?

Opublikowane: 18.04.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
State Street zaprasza do Gdańska
W pierwszym roku działalności biura State Street Bank Poland w Gdańsku zatrudnienie znalazło tam 800 osób. Teraz firma planuje stworzyć w Trójmieście kolejne 500 miejsc pracy.

Opublikowane: 13.04.2017
Autor: Barbara Ramza

Raporty
Mniej rotacji, ale nie mniej apetytu na zmiany
Zmniejsza się rotacja pracowników między firmami, ale nie ulega zmianie ich mobilność. Polacy w dużym stopniu czerpią satysfakcję z pracy. Choć obawiają się utraty pracy, są optymistami jeśli chodzi o znalezienie nowej. Rozważają też założenie własnej firmy. Prezentujemy wyniki najnowszego badania Randstad „Monitor Rynku Pracy”.

Opublikowane: 12.04.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Nieetyczne igreki?
Największej liczby nadużyć korupcyjnych, szczególnie działając pod presją, dopuszczają się przedstawiciele tzw. pokolenia Y – wynika z Badania Nadużyć Gospodarczych EY „Ludzki instynkt czy logika maszyn – czemu ufasz bardziej w walce z korupcją i nadużyciami”.

Opublikowane: 07.04.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Wypalenie zawodowe. Jak mu zaradzić?
Kiedyś wydawało Ci się, że w pracy wszystko możesz i potrafisz, a teraz nie jesteś w stanie sprostać rutynowym zadaniom, czujesz się stale zmęczony i współpracownicy Cię irytują? Powinna zapalić się ostrzegawcza lampka. Bardzo możliwe, że dotknął Cię syndrom wypalenia zawodowego.

Opublikowane: 04.04.2017
Autor: Barbara Ramza