Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Jakub Jański

Artykuły autora: Jakub Jański

Wiadomości
Outsourcing IT w sektorze finansowym wraca do gry
Bankowość znów obiera kierunek na outsourcing, a coraz bardziej zaawansowane technologie pozwalające pracować w chmurze odbierają pracę specjalistom w krajach wysoko rozwiniętych i pozwalają bankom ciąć koszty.

Opublikowane: 18.05.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Kto zostanie Najlepszym Pracodawcą w 2016 roku?
Trwa 11. edycja programu Najlepsi Pracodawcy prowadzonego przez Aon Hewitt. Małe, średnie i duże firmy mogą przeprowadzić diagnozę swojej organizacji pod kątem tworzenia angażującego środowiska pracy oraz powalczyć o tytuł Najlepszego Pracodawcy 2016.

Opublikowane: 18.05.2016
Autor: Jakub Jański

Awanse
Prawnik na czele Banku Zachodniego WBK
Rada Nadzorcza Banku Zachodniego WBK powołała Michała Gajewskiego na stanowisko prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK. Jednocześnie bank złoży wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o zgodę na pełnienie przez Michała Gajewskiego funkcji Prezesa Zarządu banku.

Opublikowane: 17.05.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
CFA zyskuje na znaczeniu w polskim sektorze finansowym
Tytuł CFA (Chartered Financial Analyst) będzie dawał prawo do ubiegania się o wpis na listę maklerów i doradców inwestycyjnych. Projekt został zatwierdzony 13 maja przez Ministra Finansów.

Opublikowane: 16.05.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Zostać czy odejść? Kontroferta to nie zawsze powód do świętowania
Wcześniej czy później w życiu zawodowym nadchodzi moment, w którym decydujemy się na zmianę pracy. Powody tej decyzji są różne, ale zawsze istotne. Zdarza się również, że obecny pracodawca próbuje zatrzymać nas w firmie, oferując lepsze niż dotychczas warunki zatrudnienia. Czy jest to powód do radości i znak, że jest się cennym pracownikiem? Jak pokazuje doświadczenie ekspertów Hays, niekoniecznie.

Opublikowane: 10.05.2016
Autor: Jakub Jański

Awanse
Zmiany w zarządzie KGHM TFI
Pod koniec kwietnia Rada Nadzorcza KGHM TFI dokonała zmiany w składzie Zarządu Spółki. Na stanowisko Prezesa został powołany Mirosław Stanisławski, zastępując tym samym Łukasza Chojnackiego, który zarządzał KGHM TFI od marca 2014 roku. Natomiast na stanowisko pierwszego Wiceprezesa powołano Rafała Czepila.

Opublikowane: 09.05.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Studenci sprawdzili, jak zarządza się bankiem
21 kwietnia w Poznaniu, 26 kwietnia w Katowicach i 28 kwietnia w Warszawie odbyły się Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy, czyli finały konkursu BANRISK – Liga Akademicka.

Opublikowane: 06.05.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Zawód ma wpływ na płodność
Płodność i wykonywany zawód mają wiele ze sobą wspólnego. Kobiety pracujące w sektorze finansowym na kluczowych stanowiskach mogą mieć problem z posiadaniem dzieci – dowodzą najnowsze badania opublikowane właśnie w Stanach Zjednoczonych.

Opublikowane: 05.05.2016
Autor: Jakub Jański