Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Artykuły autora: Redakcja

Poradnik kariery
NVC w pracy
Co ma wspólnego żyrafa i szakal z komunikacją w pracy? Czy możemy komunikować się przemocowo, a jeśli tak, to jak tego uniknąć? Komunikacja NVC była tematem ostatniego odcinka pierwszego sezonu na kanale kariera: akcja! Z Mileną Sakaguchi – Talent Acquisition Partner, ekspertką HR i entuzjastką NVC rozmawiała Sylwia Zając.

Opublikowane: 11.07.2024
Autor: Redakcja

Wiadomości
Różnorodność pokoleniowa w miejscu pracy
Obecnie na rynku pracy aktywne zawodowo są aż cztery pokolenia: Baby Boomers oraz przedstawiciele kolejnych pokoleń: X, Y i Z. Te wielopokoleniowe kadry to zarówno dla firm jak i dla pracowników wyzwanie.

Opublikowane: 09.07.2024
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Korzystne środowisko pracy, czyli jakie?
Co łączy kubek do kawy, kolor samochodu i granice, co wolno a czego nie w firmie? Kultura organizacyjna jest niczym fundament dla domu – stanowi solidną podstawę, na której buduje się sukces firmy. To właśnie korzystne środowisko pracy jest tematem rozmowy na kanale kariera: akcja! z Małgorzatą Górską - dyrektorki People & Culture, trenerki, mentorki.

Opublikowane: 12.06.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Simon Bittlestone Nowym Prezydentem CIMA
Instytut The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ogłosił, że jego 91. Prezydentem mianowany został Simon Bittlestone FCMA, CGMA – lider w dziedzinie transformacji finansów. Został on również 9. Przewodniczącym Association of International Certified Professional Accountants, największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów ds. rachunkowości publicznej i zarządczej.

Opublikowane: 12.06.2024
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Wampir energetyczny w pracy
Jak rozpoznać wampira energetycznego w pracy? Reagować czy może go unikać? Czy wampir energetyczny może przyczynić się do naszego wypalenia zawodowego? W rozmowie z Agatą Wilską (psycholożką, psychoterapeutką, publicystką) odpowiadamy na te pytania na kanale kariera: akcja!

Opublikowane: 29.05.2024
Autor: Redakcja

Poradnik kariery
Jak być asertywnym w pracy?
Czy asertywność w środowisku pracy jest w ogóle możliwa? Dlaczego niektórzy mylą agresywność z asertywnością? Z asertywnością jest jak z mięśniami – można ją wyćwiczyć. Według naszego rozmówcy, Roberta Milczarka, trening czyni mistrza.

Opublikowane: 29.04.2024
Autor: Redakcja

Raporty
A po studiach idziemy do pracy, czyli jak studenci wybierają swoją pierwszą pracę?
Z raportu „A po studiach idziemy do pracy 2024” przygotowanego przez Grupę MBE dowiesz się między innymi: gdzie w sieci można spotkać studentów, które kanały komunikacji są dla nich najważniejsze w kontakcie z pracodawcami oraz jakiego typu treści są dla nich interesujące.

Opublikowane: 26.04.2024
Autor: Redakcja

Awanse
Małgorzata Kuczewska-Łaska została dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Małgorzata Kuczewska-Łaska, która może pochwalić się tytułami FCMA, CGMA i MBA została członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rada Nadzorcza Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. postawiła na osobę, która jest wykwalifikowaną, globalną księgową zarządczą.

Opublikowane: 05.04.2024
Autor: Redakcja