Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Artykuły autora: Redakcja

Wiadomości
#IchooseMyCareer – czyli jak wejść w świat Audit & Assurance w Deloitte. Kilka słów o pracy audytora
– Gdy jest się na początku swojej zawodowej drogi, trudno znaleźć pracę w obszarze finansów i rachunkowości, która miałaby lepsze perspektywy rozwoju – mówi Maksym Yeremenko, który od roku pracuje w dziale Audit & Assurance w Deloitte. – Jednego dnia realizujesz projekt w spółce produkcyjnej, a innego w branży telekomunikacyjnej. Musisz wciąż poszukiwać nowych informacji i być ciekawym świata – wtóruje mu Monika Kowalik managerka w tym samym zespole, która zaczynała pracę w Deloitte od stanowiska asystentki. Jeśli nie wiesz, czy praca w audycie będzie dla Ciebie odpowiednia, koniecznie przeczytaj ten wywiad.

Opublikowane: 31.03.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Adrian Jarosz powołany do roli prezesa zarządu NOTUS Finanse S.A.
Od 1 kwietnia Adrian Jarosz będzie pełnił funkcję prezesa zarządu spółki NOTUS Finanse S.A. Tym samym zastąpi Pawła Komara, który będzie kontynuował swoją karierą zawodową poza strukturami dotychczasowej organizacji.

Opublikowane: 31.03.2023
Autor: Redakcja

Raporty
To spotkanie mogło być mailem?
Kalendarz pęka w szwach, biegniemy z jednego spotkania na drugie? Czy pracownicy stali się ofiarami spotkań bez sensu, czy wręcz przeciwnie – spotkania są dla nich ważne oraz sprzyjają nawiązywaniu i rozwijaniu relacji? Sprawdźcie, jakie jest podejście Polek i Polaków do spotkań w pracy.

Opublikowane: 30.03.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Raportowanie informacji ESG i ich atestacja
Raportowanie informacji ESG i ich atestacja stają się coraz istotniejsze dla firm – dowodzi globalne badanie – brak jednak harmonizacji w tym zakresie. Trzeci raport IFAC oraz AICPA & CIMA analizuje trendy i postęp w obszarze zrównoważonego rozwoju na przestrzeni trzech lat.

Opublikowane: 29.03.2023
Autor: Redakcja

Awanse
Małgorzata Bochenek na czele Działu Digital w IKEA Retail w Polsce
Od marca Małgorzata Bochenek przejęła odpowiedzialność za Dział Digital w IKEA Retail w Polsce. Tym samym, jako Dyrektorka ds. Rozwoju Biznesu i Transformacji, będzie kierowała zarówno dotychczasowym obszarem, jak i Digital.

Opublikowane: 16.03.2023
Autor: Redakcja

Awanse
KPMG Law rozbudowuje praktykę prawa energetycznego. Na czele Anna Szczodra
Anna Szczodra, radczyni prawna z 12-letnim doświadczeniem, dołączyła wraz z zespołem do KPMG Law. Na stanowisku Partnerki kieruje praktyką prawa energetycznego kancelarii.

Opublikowane: 16.03.2023
Autor: Redakcja

Raporty
Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wyrównywanie szans na sukces zawodowy
Analiza sytuacji kobiet na rynku pracy w branży finansowo-księgowej w Polsce na podstawie badania Hays Poland wskazuje zdaniem AICPA & CIMA, że firmy powinny wdrożyć praktyki, by zapewnić im lepsze wsparcie. Międzynarodowy Dzień Kobiet to okazja dla biznesu, by wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na odniesienie sukcesu zawodowego wróciło na właściwe tory.

Opublikowane: 08.03.2023
Autor: Redakcja

Wiadomości
Zrównoważone podejście w rachunkowości. AICPA & CIMA we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim
Nowe partnerstwo AICPA & CIMA i Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim wesprze rozwój zrównoważonego podejścia w rachunkowości na całym świecie. Program w zakresie zrównoważonego rozwoju dla wyższej kadry kierowniczej jest częścią planowanej szerszej współpracy strategicznej.

Opublikowane: 02.03.2023
Autor: Redakcja