Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CISI (Chartered Institute for Securities & Investment)

W tym artykule znajdziesz informacje dotyczące kwalifikacji zawodowej CISI (Chartered Institute for Securities & Investment).
Kategoria: Inwestycje
15.12.2021

CISI to zbiór międzynarodowych kwalifikacji przeznaczonych przede wszystkim dla doradców inwestycyjnych. W naszym artykule znajdziesz następujące informacje o CISI: kursy, zakres wiedzy, odbiorcy, czas trwania egzaminów, perspektywy rozwoju.

Dane podstawowe

CISI (The Chartered Institute for Securities & Investment) to największa i bardzo prestiżowa organizacja, znana przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, która zrzesza profesjonalistów zajmujących się doradztwem inwestycyjnym i rynkami kapitałowymi. Organizacja wyłoniła się w 1992 roku z London Stock Exchange (LSE), jednej z największych na świecie giełd pod względem obrotów papierami wartościowymi. Obecnie do CISI należy blisko 40 tys. finansistów w 89 krajach na całym świecie. W Polsce CISI jest jeszcze mało znana zarówno pracodawcom, jak i specjalistom z obszaru finansów i bankowości. Główna siedziba znajduje się w City of London, ale organizacja ma swoje odziały również w takich miastach, jak Dubaj, Bombaj, Singapur oraz Kolombo. 

Zakres

CISI zapewnia swoim członkom możliwość ciągłego zdobywania wiedzy w różnych formach, by ich droga zawodowa była jak najłatwiejsza, a wszelkie podejmowane działania jak najbardziej efektywne. Istnieje możliwość wyboru najbardziej dogodnego modelu, wśród których są: egzaminy CISI, moduły Professional Refresher dostępne online w formie e-learningu, wirtualne wydarzenia organizowane przez CISI czy magazyn „The Review” dostępny dla członków CISI w wersji elektronicznej oraz papierowej. Wykupienie pakietu egzaminacyjnego jest równoznaczne z otrzymaniem statusu członka CISI na okres 12 miesięcy.

W chwili obecnej CISI posiada trzy lokalne centra egzaminacyjne w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, a dzięki możliwości zdalnego nadzoru nad przebiegiem egzaminów, oferuje również możliwość przystąpienia do egzaminu online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Po zdobyciu wstępnych kompetencji istnieje możliwość wykorzystania narzędzi oferowanych przez CISI do dalszego rozwoju osobistego oraz do realizacji celów i spełnienia wymogów ESMA CPD. 

Perspektywy rozwoju

Kwalifikacje w ramach CISI zainteresują z pewnością wszystkich finansistów, którzy w przyszłości chcieliby pracować na stanowiskach konsultingowych – doradców transakcyjnych, finansowych i inwestycyjnych oraz pracowników departamentów inwestycyjnych w bankach. Szeroki zakres tematyczny poszczególnych kwalifikacji z pewnością przyda się również osobom pracującym w działach zajmującym się ryzykiem, compliance lub prawnym.